Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 17:34 Bu haber 1372 kez okundu
 
1000 ÜSKÜDARLI ÇOCUK İÇİN SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği toplu sünnet şöleni Bağlarbaşı Kongre Merkezinde büyük bir şölenle yapıldı.
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
1000 ÜSKÜDARLI ÇOCUK İÇİN SÜNNET ŞÖLENİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği toplu sünnet şöleni Bağlarbaşı Kongre Merkezinde büyük bir şölenle yapıldı.

Üsküdar Belediyesi tarafından Bağlarbaşı Kongre Merkezi’nde sünnet şöleni düzenlendi. Yüzlerce çocuk sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atarken, kurulan eğlence alanlarında doyasıya eğlendi.

Gerçekleştirilen sünnet şölenine,  Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer ve AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz katılım sağladı.

Başkan Yardımcısı Şanlıer,  ‘’Sünnet geleneği hem Üsküdar’ımızda hem ülkemizde bizim birlik ve beraberliğimizi sağlayan güzel geleneklerden bir tanesi. Üsküdar Belediyesi olarak bizler bu geleneği sürdürüyoruz. Her yıl hastanelerimizle beraber Üsküdar’ımızda bulunan Tüm devlet ve özel hastanelerimizle beraber imece usulü çocuklarımızın sünnet merasimini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl yaklaşık 1000 çocuğumuzun sünnet merasimini gerçekleştirdik. Okulların açılmasının hemen öncesinde de güzel bir şölenle bunu taçlandıralım istedik. Çocuklarımızın kıyafetleriyle, hediyeleriyle, sürpriz eğlenceleriyle, ikramlarıyla beraber doyasıya bir gün yaşasınlar istedik.’’ ifadelerini kullandı.

Öte yandan çocukların sünnet, hastane masraflarının yanı sıra kıyafet ve hediyeler de Üsküdar Belediyesi tarafında karşılandı.

Aynı zamanda şölene katılan çocuklar Karagöz – Hacivat gösterisi, oyun parkuru ve birçok etkinlikle doyasıya eğlendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 1000, ÜSKÜDARLI, ÇOCUK, İÇİN, SÜNNET, ŞÖLENİ, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı