Haber Detayı
08 Mart 2019 - Cuma 04:17 Bu haber 896 kez okundu
 
28 ŞUBAT, TARİHE SÜRÜLMÜŞ KARA BİR LEKEDİR
AK Parti Genel Merkezi tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın toplantılarının İstanbul ayağında konuşan AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, 28 Şubat'ın siyasi irade zayıflatılarak, yerine vesayet odakları, cuntacılar, ekonomi ve medya patronlarının Türk milletinin iradesinin üstüne geçirilmeye çalışıldığı bir süreç ve postmodern darbe olduğunu söyledi.
TÜRKİYE'NİN YAKIN TARİHİ Haberi
28 ŞUBAT, TARİHE SÜRÜLMÜŞ KARA BİR LEKEDİR

AK Parti Genel Merkezi tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen basın toplantılarının İstanbul ayağında konuşan AK Parti İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, 28 Şubat'ın siyasi irade zayıflatılarak, yerine vesayet odakları, cuntacılar, ekonomi ve medya patronlarının Türk milletinin iradesinin üstüne geçirilmeye çalışıldığı bir süreç ve postmodern darbe olduğunu söyledi. Usta, "22 yıl sonra bile o kara günlerin, millet iradesinin üstünde kendisini güç olarak görmeye çalışanların hiçbirinin isminin olmadığı, onların hiçbir hükmünün olmadığı, tam tersine millet iradesinin daha da güçlenerek, 28 Şubat sürecinden çıktığı bir gündeyiz. Bu Türkiye'nin başarısıdır. Bu hak ve özgürlükler için Türkiye'de sivil itaatsizlik eylemleri olarak yapılmış en geniş katılımlı 28 Şubat sürecindeki yapılan eylemlerin aslında bir direnişin en mükemmel göstergesidir" diye konuştu. O dönemde insanların okullardan ve işlerinden atıldığını, eğitim almaya çalışanların, inancına göre yaşamak isteyenlerin, İmam Hatipte okumak isteyenlerin cezalandırıldığı hatırlatan Usta, “Artık 28 Şubat'ın acıları ve kederleriyle değil, tam tersine Türkiye'nin kazandıklarıyla ve başarılarıyla övünen bir iktidar olarak karşınızdayız. Milletten aldığımız güçle bugüne kadar geldik. 'Muhtar bile olamaz' denilerek, manşetlerin atıldığı Türkiye'den bir genel başkan, lider, cumhurbaşkanı çıkaran Türkiye haline geldik. Bu mücadelenin en başında dimdik ayakta duran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürütülen bu mücadele bugünün başarısının en büyük teminatıdır."

“KARA BİR LEKE”

İl Başkanı Bayram Şenocak ise tarihe kara bir leke olarak sürülen 28 Şubat sürecinin siyasal, toplumsal ve ekonomik boyutları olduğunu anlattı.

Şenocak şöyle konuştu: “Milli iradeye kasteden, milletimize ağır bedeller ödeten, milletimizi sindirmeyi ve dönüştürmeyi öngören karanlık bir sürecin adıdır 28 Şubat.

Milletimizin değerlerini “irtica” adıyla anarak, milletimize ve davamıza yaşatılan mağduriyetleri asla unutmadık, unutmayacağız.

Milletimizin, 1000 yıl sürecek dedikleri o karanlık sürece ve 28 Şubat'çılara verdiği en büyük cevap, hiç şüphesiz ilk seçimde tek başına iktidar olan, memleket ve millet sevdalısı Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğündeki AK Parti'mizdir.

Vesayete yeltenenlerin, "demokrasiye balans ayarı" vermek isteyenlerin, milli iradeyi yok sayma girişimlerini "post-modern darbe" söylemiyle yumuşatmaya çalışanların, tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi dimdik karşısında duracak ve her koşulda hakkı haykırmaya devam edeceğiz.”

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan da yaptığı konuşmada 28 Şubat darbesi başta olmak üzere 15 Temmuz, 27 Nisan, 1980, 1960 ve 1971 darbelerinin faillerini, millet iradesine darbe vuran cuntacıları kınadığını ifade etti.

Darbeleri ve darbecileri unutmadıklarını ve unutmayacaklarını dile getiren Turan, "Unutursak, aynı yerden pusuya düşeriz. Milletin iradesine, seçilmiş hükümete gayrimeşru bir şekilde darbe yapanlar, millete, tarihe, memlekete ve devlete ihanet etmişlerdir. Demokrasiye darbe, millete ihanettir" dedi.

AK Parti İstanbul İnsan Haklarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Necati Karagöz de partinin genel merkezince Türkiye genelinde 81 ilde eş za

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: 28, ŞUBAT,, TARİHE, SÜRÜLMÜŞ, KARA, BİR, LEKEDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı