Haber Detayı
14 Eylül 2019 - Cumartesi 17:50 Bu haber 1465 kez okundu
 
AK PARTİ İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, İYİ BİR EĞİTİM, DAHA GÜZEL VE DAHA AYDINLIK YARINLARIN TEMİNATIDIR
Ak Parti İl Başkanı Bayram Şenocak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
EĞİTİM Haberi
AK PARTİ  İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, İYİ BİR EĞİTİM, DAHA GÜZEL VE DAHA AYDINLIK YARINLARIN TEMİNATIDIR

AK PARTİ  İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK, İYİ BİR EĞİTİM, DAHA GÜZEL VE DAHA AYDINLIK YARINLARIN TEMİNATIDIR

Ak Parti İl Başkanı  Bayram Şenocak, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayımladı.


“Bir insanın hayatta başına gelebilecek en güzel şey, henüz yolun başlarındayken, ona kabiliyetleri doğrultusunda yol gösterecek iyi bir öğretmenle karşılaşmasıdır” diyen İl Başkanımız Şenocak şunları söyledi:“İçinde yaşadığımız çağın adı, bilgi çağı. Buna uygun olarak Türkiye son 15 yılda eğitimde büyük atılımlara imza atmış, mekan ve insan kalitesini artırmak adına birçok reformu hayata geçirmiştir. İçtenlikle inanıyoruz ki; muasır medeniyet düzeyinin üzerine çıkma hedefimize, ancak evrensel kaliteyi tutturmuş ve yüksek ahlaki prensiplerle donatılmış bir eğitimle ulaşabiliriz. 


Çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin kalitesi hem onların özgüvenini artıracak hem çağın gerekleri karşısında donanımlı kılmak suretiyle başarı ve mutluluklarını pekiştirecektir. Gençlerin iyi eğitimi, aynı zamanda ülkemizin daha güzel ve daha aydınlık yarınlarının teminatı olacaktır.”


Çağın gerçekleriyle uyumlu bilimsel bir eğitimin milli değerler ve ahlaki prensiplerle taçlandırılmasının da son derece önemli olduğunu belirten İl Başkanımız; “Sadece zihinleri birtakım bilgilerle doldurmak yetmez. Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmek de önemli. Bu çerçevede genç kuşaklarımızın öncelikle milli ve manevi değerlerimize sahip ve saygılı, insan hakları ve demokrasi duyarlılığı gelişmiş, hoşgörülü, farklı fikirlere açık ve tartışma olgunluğuna sahip olarak yetişmesine büyük önem veriyoruz. Bu duygu ve düşünceler içinde, 2019-2020 eğitim öğretim yılının Milli Eğitim camiamıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, , İL, BAŞKANI, BAYRAM, ŞENOCAK,, İYİ, BİR, EĞİTİM,, DAHA, GÜZEL, VE, DAHA, AYDINLIK, YARINLARIN, TEMİNATIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı