Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 04:25 Bu haber 621 kez okundu
 
AZERBAYCAN’DAN ÜSKÜDAR’A ‘BEYAZ KÖPRÜ’
Halk Ressamı’ onursal unvanının sahibi Azeri ressam Prof. Arif Aziz’in eserleri "Beyaz Köprü" isimli sergiyle sanatseverlerle buluştu. Nevmekan Sahil Nev Galeri'deki açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ‘’Azerbaycan ve Türkiye iki kardeş ülke. Aramızda coğrafi olarak belki bir sınır olabilir ama hissiyatımız, mutluluğumuz, sevincimiz, üzüntümüz hepsi bir. Aslında iki devlet, bir milletiz.
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
AZERBAYCAN’DAN ÜSKÜDAR’A ‘BEYAZ KÖPRÜ’

‘Halk Ressamı’ onursal unvanının sahibi Azeri ressam Prof. Arif Aziz’in eserleri "Beyaz Köprü" isimli sergiyle sanatseverlerle buluştu. Nevmekan Sahil Nev Galeri'deki açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ‘’Azerbaycan ve Türkiye iki kardeş ülke. Aramızda coğrafi olarak belki bir sınır olabilir ama hissiyatımız, mutluluğumuz, sevincimiz, üzüntümüz hepsi bir. Aslında iki devlet, bir milletiz. Bugün aramızdaki bağları daha da güçlendirecek bir serginin açılışını yapıyoruz. Buradan Azerbaycan’daki kardeşlerimize selam olsun’’ diye konuştu.

İstanbul’daki ilk sergisini 1995 yılında açtığını söyleyen ressam Arif Aziz ise "O zaman sergimi Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açmıştı. Bugün 28'inci sergimi burada açmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sergide yer alan resimler son 20 yılda yaptığım eserlerdir. Beyaz benim için çok önemli bir renk. Temizliği ve saflığı simgeliyor. Beyaz daima yenilenmenin, değişimin ve arınmanın simgesidir. Köprüler de insanların birbirine ulaşmasında önemli rol oynuyor. Sergimizin adı da buradan geliyor. Ben de bu sergi sayesinde İstanbul’da yeni dostlar kazandım. İstanbul’u ve insanlarını çok seviyorum. Hepimizin yoluna beyaz köprüler çıkmasını diliyorum’’ dedi.

Sanatçının 86 eserinin yer aldığı ve küratörlüğünü Meyçem Ezengin’in yaptığı sergi, 12 Nisan’a kadar görülebilir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AZERBAYCAN’DAN, ÜSKÜDAR’A, ‘BEYAZ, KÖPRÜ’,
Yorumlar
Diğer Haberler
YAVUZTÜRK 112 ACİL SERVİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
YAVUZTÜRK 112 ACİL SERVİSİ AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ÜSKÜDAR’DA
İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU ÜSKÜDAR’DA
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ’NDE
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI BAYRAM ŞENOCAK NAKKAŞTEPE MİLLET BAHÇESİ’NDE
İSTANBUL’DA GÜNÜBİRLİK GEZİLECEK YERLER
İSTANBUL’DA GÜNÜBİRLİK GEZİLECEK YERLER
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK SÜRPRİZ
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ’NDEN ÖĞRENCİLERE BÜYÜK SÜRPRİZ
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR’DA ÖNEMLİ ZİYARETLERDE BULUNDU  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’da bir takım buluşmalara katıldı. İlk olarak Valide Sultan Gemisi’nde öğrencilerle buluşan Kurum daha sonra Üsküdar Belediyesi’nde bulunan Mavi Salon’da Üsküdar’da bulunan Mahallelerin Muhtar Adayları ile buluştu.  Ardından “Kadınlar Şehri Konuşuyor” etkinliğine katılan Bakan Kurum daha sonra Üsküdar’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Programlarda Bakan Kurum’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de eşlik etti. Burada konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANI MURAT KURUM ÜSKÜDAR’DA ÖNEMLİ ZİYARETLERDE BULUNDU Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Üsküdar’da bir takım buluşmalara katıldı. İlk olarak Valide Sultan Gemisi’nde öğrencilerle buluşan Kurum daha sonra Üsküdar Belediyesi’nde bulunan Mavi Salon’da Üsküdar’da bulunan Mahallelerin Muhtar Adayları ile buluştu. Ardından “Kadınlar Şehri Konuşuyor” etkinliğine katılan Bakan Kurum daha sonra Üsküdar’da esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi. Programlarda Bakan Kurum’a Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de eşlik etti. Burada konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Üsküdar Kirazlıtepe'de tapu sorunun 57 yıldır çözülmediğini belirterek, "Kirazlıtepe bölgesinde bakanlık olarak belediyemizle işbirliği içinde yapım işine giriyoruz ve yapım sürecini başlatıyoruz. İnşallah önümüzdeki hafta Kirazlıtepe'de temeli atacağız.” dedi. Daha sonra Bağlarbaşı Nevmekân’da AK Parti İstanbul Kadın Kolları tarafından düzenlenen "Kadınlar Şehri Konuşuyor" etkinliğine katılan Kurum, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia Kalender İlhan'ın moderatörlüğünde katılımcıların sorularını yanıtladı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Kurum, "AK Parti iktidarları döneminde kadınların istihdama katkısı da çok fazla oldu. 2004'te bu oran yüzde 20'ydi. Şimdi yüzde 35 seviyelerine kadar geldi. Bu çok sevindirici." dedi. Bakan Kurum ve Başkan Türkmen etkinliklerin ardından Üsküdarlı esnaflara ziyarette bulundu.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ ÜSKÜDAR
AK PARTİ GENEL BAŞKAN VEKİLİ NUMAN KURTULMUŞ ÜSKÜDAR'DA VATANDAŞLARLA BULUŞTU
BAŞKAN TÜRKMEN KİRAZLITEPE VE MEHMET AKİF ERSOY MAHALLELERİ İLE BULUŞTU
BAŞKAN TÜRKMEN KİRAZLITEPE VE MEHMET AKİF ERSOY MAHALLELERİ İLE BULUŞTU
ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE
ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE
Haber Yazılımı