Haber Detayı
09 Mart 2019 - Cumartesi 01:26 Bu haber 1027 kez okundu
 
Başkan Bayram Şenocak'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı
Toplumsal yaşamın her kademesinde her zaman önemli roller üstlenmiş kadınlarımız, üstün bir fedakârlık ve feragat duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin her açıdan kalkınmasında her zaman büyük bir payın sahibi olmuşlardır.
GÜNDEM Haberi
Başkan Bayram Şenocak'tan 8 Mart Kadınlar Günü Mesajı

BİR ÜLKEDE MEDENİYET SEVİYESİNİ KADININ TOPLUMSAL KONUMU GÖSTERİR

İl Başkanımız Bayram Şenocak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İl Başkanımızın mesajı şöyle:

Toplumsal yaşamın her kademesinde her zaman önemli roller üstlenmiş kadınlarımız, üstün bir fedakârlık ve feragat duygusu içinde yaptıkları çalışmalarla, ülkemizin her açıdan kalkınmasında her zaman büyük bir payın sahibi olmuşlardır.

Nitekim dilimize yerleşmiş “Kadın eli değmek” tabiri, her zaman bir estetiğin, bir gelişimin, bir tertip ve düzenin, bir olgunlaşma ve bereketin adı olmuştur.

Bir toplum kadını ve erkeğiyle bir bütündür. Kadınların, özgürlük, adalet ve eşitliği yeterince teneffüs edemediği, yeterince huzur ve mutluluk duyamadığı bir toplumda, erkeklerin de özgür, huzurlu ve mutlu olması mümkün değildir.

 

Hatta bir toplumda yüklendikleri görevler itibarıyla kadınların yeri, erkeklerinkinden daha önemli ve daha değerlidir. Çünkü annelik tarafıyla birlikte düşündüğümüzde, kadınlar, aynı zamanda erkeklerin de büyütüldüğü ve kişiliğini elde ettiği bir kucak, bir ocaktır.

Bu yönüyle de kadınların huzuru, mutluluğu ve donanımı, doğrudan toplumun toplam kalitesini belirleyen en önemli etkendir.

Sevdiğim bir söz vardır: Bir erkeği eğitirseniz, eğitimli bir kişi ortaya çıkarmış olursunuz ama kadını eğitirseniz bir toplumu eğitmiş olursunuz.

 

Günümüzde kadınlar, olaylara bakış açısındaki duyarlılık ve farklı yaşam tecrübeleri ile hayatın hemen her alanında büyük başarılara imza atmaktadırlar. Şuna içtenlikle inanıyoruz ki; toplumsal yaşamın her alanında kadına verilecek yer ve değerle, ülkemizin muasır medeniyet seviyesini aşması daha çabuk sağlanacaktır. Kadının konumu en büyük medeniyet göstergesidir.

 

AK Parti, iktidara geldiği günden itibaren kadının toplumsal statüsünün yükseltilmesi ve sosyal koşullarının iyileştirilmesi adına çok önemli işlere imza atmıştır. Öyle ki, yapılanlar, yabancı gözlemciler tarafından bile büyük reformlar olarak görülüp birçok araştırma ve rapora konu edilmiştir.

Kadınların siyasal yaşamımızın her aşamasında daha çok roller üstlenmesi de, her zaman siyasetteki önceliklerimiz arasında yer almıştır ve alacaktır.

 

Kadınlarımızın hayatın her alanında eşit, özgür ve adil bir şekilde yerlerini almaları, kadınların başta fiziksel ve ruhsal şiddet olmak üzere, ucuz emek görülmesinden cinsel sömürüye maruz bırakılmasına kadar toplumsal yaşamda maruz bırakıldığı her çeşit olumsuzluğu izale etmek adına çok büyük adımlar atmış olsak da, daha alınacak hayli mesafe olduğunun bilincindeyiz.

 

Kadınlarımıza, her anlamda daha güzel, daha aydınlık, daha adil ve daha yaşanılır bir geleceği inşa etmek için, bundan sonra da vereceğimiz tüm mücadelede en büyük ışık ve desteğimizin, yine kadınlar olduğunu da büyük bir memnuniyetle belirtmek durumundayım.

Çünkü, bu ülkede yaşanan birçok haksızlığın izalesini, kadınlarımızın mücadelesine, göz yaşlarına ve dualarına borçluyuz. Direnme ruhuna borçluyuz. Davasına olan bağlılık ve sadakatine borçluyuz. Kardeşlik ve bir arada yaşama kültürümüze sağladıkları fedakarca katkılara borçluyuz. Bu ülkede statükoları kadınlar değiştirdi, yeni Türkiye’nin yeni bir çağa taşınmasında en büyük pay da yine onlara ait olacaktır.

 

Bu duygularla, ülkemiz ve dünya kadınlarının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum.”

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Bayram, Şenocak'tan, 8, Mart, Kadınlar, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı