Haber Detayı
23 Kasım 2018 - Cuma 04:40 Bu haber 1645 kez okundu
 
Başkan Erdoğan, Stokların Yapıldığı Depoları Basacağız
Erdoğan, "Dün söyledim, 'Stok yapıyorsunuz, patatesleri stokluyorsunuz, soğanı stokluyorsunuz, sebze, meyve stokluyorsunuz' dedim. Bundan sonra aldığımız ihbarlar sebebiyle bütün bu stokların yapıldığı depoları basacağız.
GÜNDEM Haberi
Başkan Erdoğan, Stokların Yapıldığı Depoları Basacağız

Erdoğan, tüm sektörlerle Türkiye'yi tasarımcı ve üretici konuma taşımak zorunda olduklarını vurgulayarak, bunun bir tercih değil hayati bir mecburiyet olduğunun altını çizdi. Erdoğan, "Dün söyledim, 'Stok yapıyorsunuz, patatesleri stokluyorsunuz, soğanı stokluyorsunuz, sebze, meyve stokluyorsunuz' dedim. Bundan sonra aldığımız ihbarlar sebebiyle bütün bu stokların yapıldığı depoları basacağız. Kimse benim vatandaşıma, halkıma pahalı ürün yedirme hakkına sahip değildir. Ondan sonra da 'Hastalıklı, çürüdü' diyorlar. Sen çürüttün, sen hastalıklı hale getirdin. Bunlar havasız kalırsa tabii ki çürüyecek. Onun için asla taviz yok." ifadelerini kullandı.

Yerlileşme ve millileşme politikasına aykırı hareket eden, eski alışkanlıklarında ısrarlı davranan herkesin ülkenin geleceğine bir darbe vurduğunu belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"İster gafletten ister kasıttan kaynaklansın bu tür anlayış ve davranışları kesinlikle affetme hakkına sahip değiliz. Milletimiz bize ülkeyi yönetme vazifesini işte bu taahhüdümüzü yerine getirelim ve ülkemiz bir daha eski zayıf, sıkıntılı, ele avuç açan günlerine dönmesin diye vermiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin anlamı ve özeti işte budur. Biz milletimize verdiğimiz sözü tutmakta kararlıyız. Artık laf ve ayak oyunlarının devri sona ermiştir. Bundan sonra icraat zamanıdır. Hiçbir mazeret, hiçbir izahat başarının yerini tutamaz. Kendi mesai arkadaşlarımızdan başlayarak tüm girişimcilerimizi, sanayicilerimizi, iş dünyasını, akademiyi bu doğrultuda seferberlik ruhuyla çalışmaya davet ediyorum. Geçtiğimiz 16 yılda elde ettiğimiz başarılar önemlidir. Ama önümüzde daha almamız gereken çok mesafe var. İnşallah hep birlikte Türkiye'yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacağız."

"MUHTARLARIMIZI EN HÜR, EN BAĞIMSIZ SİYASETÇİLER OLARAK GÖRÜYORUM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarları en hür, en bağımsız siyasetçiler olarak gördüğünü dile getirdi. 

Muhtarlara "İnanıyorum ki sizler bu terör örgütlerine asla fırsat vermeyeceksiniz ve biliyorsunuz terör örgütleriyle birlikte olanları affetmedik. Bunlarla ilgili yasal mevzuat neyse uyguladık ve onları görevlerinden aldık." diye seslenen Erdoğan, "52 bini aşkın muhtarımız, Allah'ın izniyle ülkemin en tabandaki demokrasi hareketidir. Hak ve özgürlükler noktasında siz hürsünüz." diye seslendi.

Erdoğan, iki ay içerisinde bütün muhtarlarla tekrar bir araya gelineceğini ve böylece toplantıları bitireceklerini söyledi.

Konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuk ettiği muhtarlarla yemeğe geçti.

 

Kaynak: www.akparti.org.tr

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan,, Stokların, Yapıldığı, Depoları, Basacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı