Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 18:50
 
BAŞKAN ŞENOCAK: 959 MAHALLEMİZDE DANIŞMA MECLİSLERİMİZ BAŞLADI
İl Başkanımız Bayram Şenocak, Bahçelievler Soğanlı Mahallesi Teşkilatımızın Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
BAŞKAN ŞENOCAK: 959 MAHALLEMİZDE DANIŞMA MECLİSLERİMİZ BAŞLADI

BAŞKAN ŞENOCAK: 959 MAHALLEMİZDE DANIŞMA MECLİSLERİMİZ BAŞLADI

AkParti İl Başkanı Bayram Şenocak, Bahçelievler Soğanlı Mahallesi Teşkilatımızın Danışma Meclisi Toplantısına katıldı.

İstanbul’un 959 mahallesinde gerçekleştirilecek Mahalle Danışma Meclisi toplantılarının ilkini bugün akşam 9 mahallemizde başladı. Bu kapsamda Bahçelievler İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen Soğanlı Mahallesi Danışma Meclisi toplantısı’na İl Başkanımız Bayram Şenocak’ın yanı sıra Tanıtım Medya’dan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız Sevgi Yiğit, Yönetim Kurulu Üyemiz Aysun Çelikler, Bahçelievler İlçe Başkanımız Ramazan Açıkgöz, Bahçelievler Belediye Başkanımız Hakan Bahadır, ilçe başkan yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ve 3 kademe mahalle yönetimi katıldı.

 

İl Başkanımız Bayram Şenocak, teşkilat çalışmalarının her aşamasının çok önemli olduğunu vurguladığı konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle Mahalle Danışma Meclisimizin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün bazı mahallelerimizde başlatmış olduğumuz Danışma Meclislerimizi şehrimizin 959 mahallesinde gerçekleştireceğiz. Partimizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçen bütün kardeşlerime teşekkür ediyorum. Ahirete irtihal eden teşkilat mensuplarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Teşkilatın omurgası mahallelerden gelir. Dolayısıyla mahalle teşkilatları bizim için çok önemlidir.”

Ülkemizin son günlerde ciddi afetler yaşadığını belirten İl Başkanımız Şenocak, “Deprem ve çığ felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. İnşallah böyle afetleri tekrar yaşamayız. Ancak özellikle deprem konusunda önlemlerimizi almalıyız. Binalarımızı kontrol ettirmeliyiz ve bir sorun varsa bunları ihmal etmeyelim.” dedi.

 

BÜYÜK HEDEFLER İÇİN ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Göreve geldikten sonra 2 yıl geçtiğini ve bu süreye çok önemli çalışmaların sığdırıldığını hatırlatan İl Başkanımız Şenocak, “Tabi bu hususta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ne kadar hizmet ettiğini unutmayalım. Bizim inancımıza göre 2 günümüz birbirine eşit olmamalı. Böyle çalışıyoruz ve bu şekilde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü biz AK Parti’yiz, çünkü biz Recep Tayyip Erdoğan’la yola devam eden siyasetçileriz. Onun liderliğinde, güçlü teşkilatlarımızla birlikte gece gündüz mücadele etmemiz gerekiyor. 2023, 2051 ve 2071 hedeflerine ancak çok çalışarak varabiliriz. Şu anda Suriye’de, Libya’da yaşananları hepimiz görüyor, analiz ediyoruz. Dolayısıyla gerek içeride ve gerekse dışarıda mücadelemizi vereceğiz ve nerede haksızlık varsa, dünyanın neresinde bir zulüm varsa, ilk sesini çıkaran Türkiye olmuştur. Bu nasıl bugüne kadar böyle olduysa bundan sonra da böyle olması lazım. Nasıl bütün dünyaya karşı, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyen bir lidere sahipsek; bu söyleme sahip çıkmak, liderimizi güçlü kılmak bu teşkilatın görevidir. Eğer biz bugün güçlü bir ülke olmasaydık ne Libya’da o masada olabilirdik, ne de Suriye’deki çalışmaları, operasyonları yapabilirdik.”

 

ESKİ TÜRKİYE YOK ARTIK

İl Başkanımız konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ülkemizin gelişmesinden rahatsız olanların düşüncesi şu; eğer geçmişteki gibi olursanız bir sıkıntı oluşturmayız. Sadece ithalat yapar konumda olacaksınız. Sadece bizim dediklerimizi yapacaksınız, senin bir üretim hedefin olmayacak. Dışa bağımlılığınız aynı şekilde devam edecek.

Biliyorsunuz bunlar eski Türkiye’de kalmıştı. Artık bu ülke eski Türkiye değil ve bu ülkeyi yöneten lider de eski Türkiye’deki liderler gibi değil; bu ülkeyi artık güçlü lider Recep Tayyip Erdoğan yönetiyor. Ve Türkiye eski Türkiye değil artık. Biz iktidara geldiğimizde savunma sanayiindeki yerli üretimimiz yüzde 22’lerde idi, bugün çok şükür yüzde 72 seviyelerine geldik. Cumhurbaşkanımızın hedefi 2023’te inşallah yüzde 100 yerli üretim gerçekleştiren bir ülke olmak. Görüyorsunuz dışarıdakiler bize müdahale etmeye çalışıyor, ama onlarla birlikte içerideki muhalefet de müdahale ediyor. Muhalefet zihniyeti hep aynı. Bizim zorluğumuz bu. Eğer yerli savunma sanayi üretimimiz yüzde 22’de kalsaydı biz bugün sınır ötesi harekatları yapabilir miydik? Artık yerli ve milli üretimimiz olan silah ve mühimmatla yapıyoruz bu operasyonları.”

 

GEÇMİŞTE YAŞANANLAR DA UNUTULMAMALI

Geçmişte yaşananları unutmamak gerektiğini hatırlatan İl Başkanımız Bayram Şenocak şöyle devam etti: “Evet bugün belli bir refah seviyesine geldik. Ama geçmişte yaşananları da unutmadan çok çalışmalıyız. Yoksa bize 28 Şubat’ı mumla aratırlar. Bu vatan hainleri en güçlü olduğumuz bir dönemde 15 Temmuz darbe girişiminde bulundular. Bu vatan hainleri ülkemizin asla başarıya ulaşmaması için aynı gayretle çalışıyorlar. Bu günlere kolay gelmedik. Çok çalıştık ve sizlerin bu çalışmaları sayesinde bugünlere geldik.

Bizde makam, mevki derdi yok. Bize düşen çok çalışmak. Bu noktada kaderimizde ne varsa o olur. ‘Ben’ değil ‘biz’ varız. Bizler birbirimize vesile olabiliriz ama esas olan biz mücadelemizi yapacağız. Bize düşen budur. Bizim sığınabileceğimiz başka bir ülke olmadığını aklımızdan çıkarmayacağız. Unutmayalım bizim yaptığımız ensarlık görevini bize karşı yapabilecek başka bir ülke yok. Onun için biz bu ülkede yaşayan bütün kardeşlerimizle kucaklaşacağız ve çok daha fazla çalışacağız. Herkes kendi işini en iyi şekilde yapacak.

Bu vesile ile devam eden üye çalışmalarındaki gayretleriniz için de ayrıca teşekkür ediyorum. Partimizi daha da güçlendirecek bu çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Hepimiz kapı kapı dolaşarak ailemizi büyüteceğiz inşallah. Bunun sonucu olarak da hep beraber çok daha büyük başarılara imza atacağız.”

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ŞENOCAK:, 959, MAHALLEMİZDE, DANIŞMA, MECLİSLERİMİZ, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı