Haber Detayı
11 Ağustos 2019 - Pazar 10:37 Bu haber 554 kez okundu
 
BAYRAM KARDEŞLİK VE PAYLAŞMADIR
İl Başkanımız Bayram Şenocak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımızın mesajı şöyle:
SİYASET Haberi
BAYRAM KARDEŞLİK VE PAYLAŞMADIR

Ak Parti İstanbul  İl Başkanı Bayram Şenocak, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkanımızın mesajı şöyle:

“Rabbimize şükürler olsun ki, bir Kurban Bayramı’na daha erişmiş bulunuyoruz.

Bayramlar bizi biz yapan, birleştiren, buluşturan, kaynaştıran ve kardeş kılan en önemli ortak paydalarımızdandır.

İlahi bir lütuf olarak sevincimize, sevgimize, merhametimize ve vicdanımıza sunulmuş bir rahmani ödüldür.

Özellikle Kurban Bayramının, bizim manevi değerlerimiz açısından kendine mahsus bir yeri ve anlamı vardır.

Bir kavram olarak kurban, yüce idealler için en sevilen şeylerden vazgeçebilme terbiyesinin ve inanılan değerler uğrunda tam bir adanmışlığın sembol ifadesidir.

Kurban Bayramı, İbrahim olmak için her şeyden vazgeçmeyi göze alanlara ateşlerin bir gül bahçesi olacağı şuurunu veren bir manevi iklimdir.

Milletimizin bu şuurda olduğunun en önemli göstergesi şehitlerimizdir.

İmanı, vatanı, bayrağı, kardeşliği, bağımsızlığı ve özgürlüğü için gerektiğinde tankların, kurşunların, bombaların üstüne yürüyen, askeriyle, polisiyle sınırlarımız içinde ve dışında vatanını savunan bu millet, her türlü takdirin ve övgünün ötesindedir.

Bu nedenle bu bayramda şehitlerimizi dualarla yad edip şehit ailelerimizi özellikle ziyaret etmeyi unutmayalım.

Bayramları bayram yapan bir diğer unsur, kardeşliğin en güzel kanıtı olan paylaşma duyarlılığıdır.

Bugünler, yoksulları, dertlileri, hastaları, yetimleri görüp gözetme, kimsesizlerin kimsesi olma, acıları paylaşma, yürekleri birbirine katmanın zamanıdır.

Diğer yandan görüyoruz ki, Türkiye ne zaman çok önemli ve tarihi bir süreçten geçse, birileri içeride ayrılık ve fitne tohumları ekmek için özel bir gayret içine girmektedir.

Terörle mücadelede başarılı bir dönemden geçerken, dış ilişkilerde Türkiye’nin istiklal ve istikbalini ilgilendiren çok önemli sorunlarla didişirken, geçmişteki Gezi olaylarına benzer şekilde arayışlara girenleri ibretle müşahede ediyoruz.

Ancak şundan müsterihiz; hiçbir kirli oyun ve senaryo bu milletin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine halel getiremeyecek, bu vatanın bağımsızlık ve gelişmesine engel olamayacaktır.

Vatan, bayrak, istiklal ve kardeşlik söz konusu olduğunda, her türlü farklılığı teferruat sayan bir şuurla daha çok kenetlenecek, daha çok birleşecek, daha derinden kardeş olacağız.

Bayramları, bu şuurumuzu keskinleştirip güçlendiren en önemli fırsat bilecek, her zaman tam bir uyanıklık, basiret ve şuurla idrak edeceğiz.

Milletimizin bu bayramda trafik kurallarına uymakta son derece titiz olmasını da sözlerime eklemek isterim. Bu sevinç günlerini hüzünlere dönüştürmeyelim, sevdiklerimizi, hasretle yollarımızı bekleyenleri acı haberlerle üzmeyelim.

Bu duygularla, başta İstanbullular olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı en içten dileklerle tebrik ediyor, bayramın İstanbulumuza, Türkiyemize, İslam alemine ve insanlığa huzur, kardeşlik, adalet, barış ve mutluluk getirmesini yüce Allahtan niyaz ediyorum.”

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAM, KARDEŞLİK, VE, PAYLAŞMADIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı