Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 05:36 Bu haber 1132 kez okundu
 
Bayram Şenocak, Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun
İl Başkanımız Bayram Şenocak, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Başkanımız mesajında şunları söyledi:
SİNEMA VE TİYATRO Haberi
Bayram Şenocak, Dünya Tiyatro Günü Kutlu Olsun

İl Başkanımız Bayram Şenocak, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Başkanımız mesajında şunları söyledi: 

 “Tiyatro, tarihi insanlık kadar eski olan, insanı, insana, yine insanlarla anlatan en büyük ve en köklü sanat dallarındandır. Hatta dünyada henüz birçok sanat dalı yokken, tiyatro vardı desek yanlış olmaz. İşte bu yönüyle tiyatro, insanın bizzat kendisidir ve toplumların kültürel, aynı zamanda kişisel gelişimine zemin hazırlar.

 

Hepimizin sıklıkla duyduğu antik tiyatro kavramı, bu sanatın ne kadar kadim bir geçmişe sahip olduğunun en güzel kanıtıdır. Gerçekten de dünyanın tarih itibarıyla en eski kentlerinde bile mutlaka tiyatroya dair bir mekana, bir yapıya ya da ize rastlarsınız.

 

Tiyatro kendine mahsus özellikleriyle çok seçkin bir sanat dalıdır. Her tarafını kültür merkezleriyle donattığımız İstanbul’da kıymetli İstanbulluları, bu yıl da tiyatro sanatına daha çok ilgi göstermeye davet ediyorum. Çünkü kültürel ve sanatsal alanda ivme kazanmış bir toplumun en önemli ölçütlerinden biri, hiç şüphe yok ki tiyatroyla kurduğu ilişki biçimidir.

 

Türkiye tarihi bir süreçten geçiyor. İnşallah önümüzdeki dönem birçok alanda olduğu gibi kültür sanat alanında da Türkiye’nin büyük değişim, canlanış ve başarıları yakaladığı bir dönem olacak.

 

Bu ülkenin aydınlık geleceğini bilim, siyaset ve iş dünyasıyla olduğu kadar, sanatçılarımız ve kültür insanlarımızla da karşılıklı yardımlaşma, dayanışma ve işbirliği içinde hep birlikte inşa edeceğiz.

 

Bu duygularla, çok önemli bir sanat dalı olan tiyatronun tüm emekçilerinin ve tiyatroya gönül vermişlerin 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nü tebrik ediyor, değerli tiyatro sanatçılarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir hayat diliyorum.”

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bayram, Şenocak,, Dünya, Tiyatro, Günü, Kutlu, Olsun,
Yorumlar
Haber Yazılımı