Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 18:57 Bu haber 1202 kez okundu
 
BAYRAM ŞENOCAK, EMEK EN YÜCE DEĞERDİR
İl Başkanımız Bayram Şenocak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında emekçilerin alın terinin en büyük değer olduğunu ve işçi haklarının en temel hakların başında geldiğini söyleyen İl Başkanımız Şenocak şunları söyledi:
GÜNDEM Haberi
BAYRAM ŞENOCAK, EMEK EN YÜCE  DEĞERDİR

İl Başkanımız Bayram Şenocak, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında emekçilerin alın terinin en büyük değer olduğunu ve işçi haklarının en temel hakların başında geldiğini söyleyen İl Başkanımız Şenocak şunları söyledi:

“İşçiden ve emekten yana olmak, insandan, insan onurundan ve demokrasiden yana olmaktır. İnsanlığın kadim tarihinden bugüne, yeryüzünün imar ve inşasında emekçilerin alın teri ve onuru vardır. Oturduğumuz, çalıştığımız binalardan, hayranlıkla izlediğimiz dev projelere, sanat ve estetiğin alanına giren muhteşem eserlerden yediğimiz içtiğimiz her şeye kadar tümünde insanın saygın emeği ve çabası vardır. Biz, bir insanın el emeğinden daha hayırlı bir yiyeceği olmadığını söyleyen, çalışanın alın terini alimin mürekkebi, şehidin kanı kadar aziz sayan ve işçinin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını alması gerektiğini öğütleyen bir inancın, bir medeniyetin mensuplarıyız. İşte bu medeniyet tasavvurumuzun da verdiği bir duyarlılıkla AK Parti olarak her zaman emeğin ve emekçinin yanında yer aldık. 1 Mayıs’ı resmi tatil günü ve bayram haline getirerek yıllardır hiçbir iktidarın yapmadığını yapıp, göstermediği bir duyarlılığı gösterdik. Bu da Türkiye’nin demokratik vizyonunu değiştiren icraatlarımız arasında bizim için ayrı bir gurur sayfasıdır.”

Gerek İstanbul’da gerekse tüm yurtta, 1 Mayıs kutlamalarının barış, kardeşlik ve mutluluk içinde geçmesini istediklerini söyleyen İl Başkanımız Bayram Şenocak, tüm emekçilerin sevinçle kutlaması gereken bir günü, birtakım ideolojik gerilim ve kavgalara konu etmemek için, başta işçi kuruluşları olmak üzere herkesin sorumluluk ve duyarlılık içinde hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye’nin geçmişte yaşadığı acılardan hepimizin dersler çıkarması gerektiğini belirten İl Başkanımız Şenocak, “Bu anlamlı güne gölge düşürecek her türlü tavır ve eylemden kaçınmalıyız. İşçilerimizin ve tüm emekçilerimizin hukuki ve demokratik sınırlar içinde haklarını sonuna kadar kullanması hepimizin ortak dileğidir. Birçok ülkede gördüğümüz gibi, böyle günler bir şölen havası içinde kutlanmalıdır. Gerilimlere, taşkınlıklara ve üzücü olaylara sebebiyet vermemek için toplum olarak hepimiz ortak bir sorumluluk içinde hareket etmeli, gerilim ve karışıklıklardan medet uman tahrikçi ve marjinal kesimlere karşı uyanık olmalıyız. Bu ülkede her renk ve tonda insanlar olarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşamanın, hep birlikte Türkiye olmanın en güzel fotoğrafını böyle günlerde göstermemiz gerekir. 1 Mayıs’ı, karışıklıktan, çatışmalardan, şiddet, dışlayıcılık ve kışkırtmalardan siyasi rant elde etmeye çalışan anlayışlara asla prim vermeden emeğin ve emekçinin konuşulduğu bir gün olarak değerlendirmeliyiz” diye belirtti.

İl Başkanımız Bayram Şenocak sözlerini şöyle tamamladı: “Çocuklarımız için daha müreffeh ve daha güzel bir geleceği, yine hep birlikte emek vererek, çalışarak, dayanışma ve kardeşlik içinde kenetlenerek inşa edeceğiz. Bu duygularla emekçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyor, tüm çalışanlarımıza sağlık, huzur ve mutluluk diliyorum.”

 

www.akpartiistanbul.com

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAYRAM, ŞENOCAK,, EMEK, EN, YÜCE, , DEĞERDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı