Haber Detayı
05 Ağustos 2017 - Cumartesi 18:40 Bu haber 2384 kez okundu
 
Belçikalı Bakan Zuhal Demir'den Türkiye aleyhine piar çalışması
Belçika'da Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir Türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçti.
DÜNYA Haberi
Belçikalı Bakan Zuhal Demir'den Türkiye aleyhine piar çalışması

Sözde Türk aslı azınlık Belçikalı Bakan Zuhal Demir'den

Türkiye aleyhine piar çalışması

Belçika'da Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı Zuhal Demir

Türkiye vatandaşlığından çıkmak için harekete geçti.

 
Hacı Ali Ekber
 
Hacı Ali Ekber
 
 Türkiye aleyhine kamuoyu oluşturmak için içeride azınlık medyasının İslam vurgulu "mini etekliye saldırı, sakallı polis, Atatürk heykeline saldırı..." haberlerine bir destekte adı Türk, aslı azınlık olan Zuhal Demir'den geldi. Türkiye'de ekonomik ve sosyal alanda gelişmeleri görmezden gelen sözde Türk Zuhal Demir, İslami gelişmelerden rahatsız olup vatandaşlıktan çıkmak istediğini söyledi. 

İslami gelişmelerden duyduğu rahatsızlık kendisinin azınlık olduğuna dair kanaati oluşturmaya yetti. Zuhal Demir'in Ermeni terör örgütü PKK ile yakınlığı da kendisinin aslının Türk olmadığına dair şüpheleri arttırdı. 

Belçika hükümetinde Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı olan ırkçı N-VA partisi üyesi Zuhal Demir "Atalarımın doğduğu ülkeyi tanıyamaz oldum, aradaki çukur giderek büyüyor. İslam'ın Türk toplumu üzerindeki etkisi, kadın hakları, azınlıkların hakları, demokrasinin gerilemesi, Türkiye'de her şey tersine gidiyor, Türkiye benim için en iyi tatil ülkesi olarak kalacak fakat Türk vatandaşlığı benim için artık uygun olmaktan çıktı" açıklamasını yaptı.

2 Mart 1980 Belçika doğumlu olan Zuhal Demir avukat diplomasına sahip ve ırkçı Flaman partisi üyesi, 24 şubat 2017 tarihinden beride Belçika hükumetinde "Eşitlikten Sorumlu Devlet Bakanı" olarak görev yapıyor.

NE OLMUŞTU?

PKK'ya verdiği destekle tanınan Yeni Flaman İttifakı Partisi (N-VA) Milletvekili Zuhal Demir, Türkiye kamuoyunda Belçika'da yapılan HDP mitinglerinde boy göstermesi ve PKK destekçileri tarafından organize edilen yürüyüşlere katılması ile tanınıyor.

Demir, 2017'nin Şubat ayında partisinin genel başkanı Bart De Wever'in desteğiyle Devlet Bakanı olmuştu.

Kaynak: Dinihaberler

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belçikalı, Bakan, Zuhal, Demir'den, Türkiye, aleyhine, piar, çalışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı