Haber Detayı
02 Eylül 2018 - Pazar 23:40 Bu haber 4041 kez okundu
 
Bereket Enerji Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu.
Türkiye’nin önde gelen entegre enerji şirketlerinden biri olan Bereket Enerji Grubu’nun CEO görevine İdris Küpeli atandı. Yeni CEO görevine Ağustos’ta başl
EKONOMİ Haberi
Bereket Enerji Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu.

Bereket Enerji Grubu’nun yeni CEO’su belli oldu.

Türkiye’nin önde gelen entegre enerji şirketlerinden biri olan Bereket Enerji Grubu’nun CEO görevine İdris Küpeli atandı. Yeni CEO görevine Ağustos’ta başladı.

Bereket Enerji Grubu, kamu dışında ilk özel elektrik üretim faaliyetine başlayan ve ilk lisanslı elektrik dağıtımını yapan, 10 bini aşkın istihdam yaratmış örnek bir topluluktur.
Grup bünyesindeki Aydem, Gediz Elektrik Perakende Satış, ADM, GDZ Elektrik Dağıtım şirketleri ile Ege Bölgesinde 5 şehirde 5 milyona yakın tüketiciye elektrik dağıtımı ve milyonlarca müşteriye perakende satış hizmeti sunmakta; Bereket Enerji üretim şirketleri ile ülkemizin elektrik ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılamaktadır.

 

Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı İdris Küpeli’yi tebrik ederek, “Çalışma arkadaşlarımla beraber büyük bir özveri ve adanmışlık duygusu ile Bereket Enerji Grubu’nu Türkiye’nin önde gelen entegre enerji yapılarından birisi haline getirdik. Yeni CEO’muz Grubumuza ve tüm paydaşlarımıza değer yaratacak yeni başarılara imza atacağına ve sürdürülebilir karlı büyüme stratejilerimize katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

 

İdris Küpeli Hakkında

 

İdris Küpeli, ABD Florida International University’de Finans ve Uluslararası İşletme çift anadal lisans eğitimi sonrası ABD University of Miami’de aynı bölümler üzerine yüksek lisans programını (M.B.A.) tamamladı. Kariyerine Laurel Oak Financial Services şirketinde başlayan Sayın Küpeli, 2005-2009 yılları arasında ABD Morgan Stanley’de direktör pozisyonunda çalıştı ve ardından 2009-2012 yılları arasında ABD Miami’de bulunan NextEra Energy’de Proje Direktörü olarak devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye dönen Sayın Küpeli, Türkiye ve Azerbaycan'ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olan TANAP, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde, Proje Finansmanı ve Ticaret Direktörü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü.

Son olarak dünyanın en köklü petrol ve doğalgaz şirketlerinden biri olan SOCAR Türkiye’nin Chief Investment Officer (CIO)/Yatırımlardan Sorumlu Grup Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Sayın Küpeli, ileri seviyede İngilizce, İspanyolca dillerini bilmektedir.

 

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf için: https://edepo.aydem.com/Links/tr/outsidearea/fa9cf233-bb08-4eb6-9832-c960eab7af68/59401083-022d-4eca-9e55-330064413faf

 

Baran ÖLEKLİ
Kurumsal İletişim Uzmanı
Kurumsal İletişim Yönetmenliği

GDZ ENERJİ YATIRIMLARI AŞ
Mansuroğlu Mahallesi 286/5 Sokak No:7/1
Bayraklı / İZMİR
Tel     : 0232 344 39 00 
Mobil : 0530 100 34 22
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bereket, Enerji, Grubu’nun, yeni, CEO’su, belli, oldu., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı