Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 21:34 Bu haber 1790 kez okundu
 
Binali Yıldırım'dan, Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi İle İlgili Açıklama
Binali Yıldırım, Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerinin iptaliyle yenilenmesi kararının ardından değerlendirmelerde bulundu.
SİYASET Haberi
Binali Yıldırım'dan, Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Seçimlerinin Yenilenmesi İle İlgili Açıklama

Binali Yıldırım, Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul seçimlerinin iptaliyle yenilenmesi kararının ardından değerlendirmelerde bulundu.

“YSK 31 Mart'ta yapılan seçimlerin tekrar edilmesi kararını verdi. Peki seçimler YSK'ye neden gitti? Seçimler esnasında ve sonrasında tespit ettiğimiz bazı usulsüzlükler, yanlışlar, hileler ve şaibeler dolayısıyla partimiz bütün süreçleri takip etti.

İlçe ve il seçim kurullarındaki süreçler tamamlandı ve nihayet konu YSK'ye getirildi. Uzun bir süreden beri de YSK gerekli çalışmaları, araştırmaları yapıyordu ve bugün elde edilen, hazırlanan rapor görüşüldü ve seçimlerin yenilenmesine, tekrar edilmesine karar verdi.

YSK'nin resmî açıklaması henüz yayımlanmadı. Dolayısıyla gerekçelerin ne olduğunu şu anda bilmiyoruz. Bu konuda şu anda bir açıklama yapmak doğru olmaz. Tekrar edilecek seçimler 23 Haziran'da yapılacak. İstanbul için, İstanbullular için hayırlı uğurlu olsun.

Türkiye bir hukuk devleti, dolayısıyla seçimin patronu olan YSK hukukun içinde kararını vermiştir.İki karar söz konusuydu.Ya iptal edilmesi ya da reddedilmesi. Baştan beri şahsım da rakibim de YSK'nin kararının bağlayıcı olduğunu, herkesin için geçerli olacağını ifade etmiştir. Yüksek Seçim Kurulunun tam kanunsuzluk halini tespiti, seçimlerin tekrar edilmesi için önemli bir sebep teşkil ettiği anlaşılmaktadır.

Biz başından beri İstanbul'a, İstanbullulara hizmet etmek için bu yola girdik. İnşallah bu kararımız, yenilenecek seçimde de devam edecek ve İstanbullulara en güzel hizmeti yapmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Parti kurullarımızla, teşkilatlarımızla konuşup görüşeceğiz ve ona göre kampanyamızın çerçevesini belirleyeceğiz. Biz her zaman olduğu gibi gerginlikten, ayrıştırmadan değil; kucaklaşmadan, birleştirmekten yanayız.

Bu ülke hepimize yeter. Farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. Her türlü düşünce, her türlü inanış, her türlü yaşayış dünya şehri İstanbul'un en önemli zenginliğidir.

Ne kadar yüksek katılım olursa, demokrasi sandıkta o kadar iyi tecelli etmiş olur. Bu vesileyle bütün İstanbullu hemşehrilerimizden özellikle talebimiz: Mutlaka sandığa gidelim ve orada İstanbul'un geleceği için 'benim de sözüm var' diyelim, oyumuzu kullanalım

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, ayakta duran insanlar ve takım elbise
 
 

Kaynak: Binali Yıldırım / Facebook Sayfası

Kaynak: Editör:
Etiketler: Binali, Yıldırım'dan,, Yüksek, Seçim, Kurulunun, İstanbul, Seçimlerinin, Yenilenmesi, İle, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı