Haber Detayı
23 Haziran 2017 - Cuma 20:26 Bu haber 4388 kez okundu
 
BURSA BÜYÜKŞEHİR AİLESİ BAYRAMLAŞTI
-BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BELEDİYE VE BAĞLI ŞİRKETLERİN ÇALIŞANLARIYLA BAYRAMLAŞTI.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
BURSA BÜYÜKŞEHİR AİLESİ BAYRAMLAŞTI

-BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BELEDİYE VE BAĞLI ŞİRKETLERİN ÇALIŞANLARIYLA BAYRAMLAŞTI.

-ANKARA YOLU’NDAKİ BAŞKANLIK YERLEŞKESİNDE DÜZENLENEN BAYRAMLAŞMA TÖRENİNDE KONUŞAN BAŞKAN ALTEPE, BURSA İÇİN YAPILAN HİZMETLERE DEĞİNEREK, RAMAZAN BAYRAMI’NIN BELEDİYE ÇALIŞANLARI VE AİLELERİ AÇISINDAN EN GÜZEL ŞEKİLDE GEÇMESİ DİLEĞİNDE BULUNDU.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, belediye ve bağlı şirketlerin çalışanlarıyla bayramlaştı. Ankara Yolu’ndaki başkanlık yerleşkesinde düzenlenen bayramlaşma töreninde konuşan Başkan Altepe, Bursa için yapılan hizmetlere değinerek, Ramazan Bayramı’nın belediye çalışanları ve aileleri açısından en güzel şekilde geçmesi dileğinde bulundu.

Başkan Altepe, törende yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi’nce Bursa ve diğer bölgelerde gerçekleştirilen Ramazan etkinliklerine değindi. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’da kardeşlik ilişkilerinin en üst seviyeye çıktığını vurgulayan Başkan Altepe, bu ayda oluşan manevi duyguların Bursa’yı tüm benliğiyle sardığını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi olarak kent merkezinde 10 arklı noktada, bunun yanı sıra 17 ilçede Ramazan ayının tüm güzelliklerini vatandaşlara yaşattıklarını hatırlatan Başkan Altepe, sadece Bursa’da değil hem Anadolu’nun hem de Balkanlar ile Kafkasların değişik noktalarında Ramazanın en güzel şekilde geçmesi için birbirinden güzel organizasyonlara imza attıklarını söyledi. Doğu Anadolu’da Batman’da, Bulgaristan’nın Kırcaali, Smolen ve Cebel, Makedonya’nın Üsküp, Kosova’nın Priştine bölgelerinde ve Saraybosna’da birbirinden anlamlı etkinliklere imza attıklarını, sadece Balkanlar değil Kafkasların Batum, Adige Cumhuriyeti, Derbent, Dağıstan ve Azerbaycan bölgelerinde de benzer güzellikleri yaşattıklarını vurgulayan Başkan Altepe, “Son Kadir Gecesi’nde de Gürcistan’ın Batum kentinde idik. Hayırsever işadamlarımızın desteğiyle düzenlenen bu iftarlarda hep Bursa rüzgarları esti. Bursa, Ramazanın yaşanması ve bayramın kutlanması konusunda sınır tanımadığını dünyaya göstermiş oldu” dedi.

Başkan Altepe, daha sonra tüm belediye çalışanlarının Ramazan Bayramı’nı kutladı. Manevi derecesi yüksek bu günlerde dost ve akrabaların arandığını, küskünlüklerin son bulduğunu belirten Başkan Altepe, “İnşallah bu bayram da benzer güzelliklere sahne olur. Ramazan Bayramı’nın başta İslam Alemi olmak üzere tüm mazlumlar ve Müslümanlar için iyi geçmesini temenni ediyorum. Hepinize ailelerinizle birlikte huzur içerisinde bir bayram diliyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasında belediye yatırımlarına da değindi. 9. yılda da ilk günkü özveriyle çalıştıklarını, şu ana kadar 3000’in üzerinde eseri Bursa’ya kazandırdıklarını, sadece ilçelerde 450’yi aşkın tarihi ve kültürel miras çalışmasına imza attıklarını söyleyen Başkan Altepe, “Yine yıllar sonra ilk kez belediye binamız hizmete alındı. Dünyanın en iyilerinden olan stadyum müsabakalara açıldı. Dünyaya örnek bilim merkezimizi ziyaretlere açtık. Kentsel dönüşümde Türkiye’ye örnek adımlar attık. 1900 metrekare alana su fabrikası kurarak, günde 120 Tır su üretiminin önünü açtık. İnşallah bu tesisimiz 1.5 ay sonra üretime başlayacak.  Tüm bunlar Bursa için ne derece kapsamlı çalışma yaptığımızın birer göstergesidir. Bursa’nın kendi değerlerine sahip çıktığının en bariz örneğidir. Tüm bu güzel çalışmalara katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, konuşmasının ardından belediye personeliyle tek tek bayramlaştı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ  

 

 
 
 

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA, BÜYÜKŞEHİR, AİLESİ, BAYRAMLAŞTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı