Haber Detayı
09 Ağustos 2017 - Çarşamba 18:20 Bu haber 1981 kez okundu
 
Büyükşehir Belediyesi Pötürge’de Yol Çalışmalarını sürdürüyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Pütürge İlçesi Tepehan bölgesinde 12 kilometre uzunluğundaki grup yolu 3 metre genişlikten 10 metre genişliğine çıkarılıyor.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
Büyükşehir Belediyesi Pötürge’de Yol Çalışmalarını sürdürüyor

 3 METRE GENİŞLİĞİNDEKİ YOL 10 METREYE ÇIKARILIYOR

                                                               

  • Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından, Pötürge İlçesi
  • Tepehan bölgesinde 12 kilometre uzunluğundaki grup
  • yolu 3 metre genişlikten 10 metre
  • genişliğine çıkarılıyor.
  •  

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde yatırım ve hizmetlerine devam ediyor. Büyükşehir, Pütürge Tepehan bölgesinde Uzuntaş ve Kayadere mahallelerinin ulaşımını sağlayan grup yolunu genişletiyor.

Zor bir coğrafi yapıya sahip Pütürge’nin yıllardır tek şeritli olan yolları Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarıyla 2 katı genişliğine çıkarılıyor. Tepehan bölgesinde Uzuntaş ve Kayadere mahallelerinin ulaşımını sağlayan12 kilometreuzunluğundaki grup yolu3 metregenişlikten10 metregenişliğine çıkarılıyor.

2.5 kilometrelik bölümü genişletilen yolda çalışmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi, dere yataklarına çeşitli çaplarda beton büzler yerleştiriyor. Keskin virajları daha da geniş yapan Büyükşehir, vadiler arasında çıkan suları da kontrol altına alarak doğallığını bozmuyor.

Kışın bölgeye yağan kar yağışı nedeniyle yolda oluşabilecek doğal afetler için de şimdiden önlemler alan Büyükşehir Belediyesi, farklı noktalara taş duvarlar yapacak. Dolgu ve kazı çalışmalarının devam ettiği yol güzergâhında ilerleyen dönemlerde asfaltlama çalışmaları da yapılacak.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir, Belediyesi, Pötürge’de, Yol, Çalışmalarını, sürdürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı