Haber Detayı
04 Temmuz 2017 - Salı 22:07 Bu haber 2528 kez okundu
 
Büyükşehir'den Çağrı: Tüm Malatyalıları Millet Meydanına Bekliyoruz
Büyükşehir'den Çağrı: Tüm Malatyalıları Millet Meydanına Bekliyoruz Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin ortaklaşa yapacağı, 15 Temmuz Demokrasi nöbeti ve şehitleri anma programları 15 Temmuz Demokrasi ve Millet Meydanında düzenlenecek.
GÜNDEM Haberi
Büyükşehir'den Çağrı: Tüm Malatyalıları Millet Meydanına Bekliyoruz

15 Temmuz’u Unutmadık Unutturmayacağız

  

Malatya’da 15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümü nedeniyle anma programları düzenlenecek.

Malatya Büyükşehir Belediyesi, Yeşilyurt Belediyesi ve Battalgazi Belediyesinin ortaklaşa yapacağı, 15 Temmuz Demokrasi nöbeti ve şehitleri anma programları 15 Temmuz Demokrasi ve Millet Meydanında düzenlenecek.

15 Temmuz darbe girişiminin 1. yıl dönümünde Malatya’da yapılacak etkinliklerle ilgili Büyükşehir Belediyesi Fırat Toplantı Salonunda bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Basın toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, şirket genel müdürleri ve medya mensupları katıldılar.

Yapılacak etkinliklerle ilgili bilgiler veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, 3 gün sürecek anma programlarında sergiler, paneller, konserler ve farklı birçok programın yer aldığını söyledi.

ÇAKIR: UĞUR IŞILAK, ALİ KINIK VE İBRAHİM SADRİ SAHNE ALACAK

 15 Temmuzun büyük bir felaket ve iç savaş provası olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “O gece 250 şehit verdik. Bir çokta gazimiz var. O günden bugüne hiç yılmadan ülkemiz her türlü terör ve marjinal gruplarla mücadeleye devam ediyor. 15 Temmuz ülkemize maddi-manevi anlamda zararları oldu. Tüm şartlara rağmen ülkemiz adına gurur verici tablolarda ortaya çıktı. Türk milleti canını, malını tankların, uçakların, silahların önüne koydu. Ateşe mermiye kendini siper etti. O günü hatırlamak, hatırlatmak için hafta boyunca birçok etkinlik yapacağız. Yani unutmadık, unutturmayacağız” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediyemiz, Yeşilyurt ve Battalgazi Belediyemiz ile birlikte yıldönümüne uygun güzel programlar hazırladıklarını ifade eden Başkan Çakır,  “Anadolu ve İhlas Haber Ajansları 15 Temmuz Vatan Savunması sergileri açacak. Bir panel programımız var. Kuran-ı Kerim okuma yarışması birincisi Mustafa Özyılmaz’ın tilaveti olacak. İlahi ve şiir dinletileri, ezgi ve marş konserleri’nin yanı sıra 15 Temmuz Cumartesi günü Öğretmenevi yanında başlayan bir yürüyüşümüz olacak. 14 Temmuz Cuma günü İbrahim Sadri, Uğur Işılak, 15 Temmuz Cumartesi günü’de Ali Kınık konserimiz var. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın TBMM’de yapacağı konuşma gece 02.30 Millet Meydanında canlı yayınlanacak. Ayrı görüşte olan, seven-sevmeyen, memleket sevdalısı, darbe karşıtı herkesi, tüm siyasi partilerimizi, STK’larımızı Millet Meydanına bekliyoruz” dedi.

  KAHTALI: TÜM PROGRAMLARI MİTİNG HAVASINDA YAPACAĞIZ

 15 Temmuz’un ülkemize kast edenler ile onların maşası olanların gün yüzüne çıktığı bir gün olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bu toprakları vatan bilen milletin sokaklara, caddelere ve meydanlara inerek unutulmaz bir destana imza atıldığını söyledi.

O günlerde millete söz verdiklerini ifade eden Kahtalı, “Biz unutmadık, unutturmayacağız. Bu yıl ilkini yapıyoruz. Bundan sonraki yıllarda da programlar yapacağız. Tüm programları miting havasında yapacağız. Cumhurbaşkanımızın konuşmasını gece yarısı Millet Meydanında dinleyeceğiz. İl ve 13 ilçe teşkilatımız ve tüm Malatyalılar ile birlikte meydanlarda olacağız. Hainleri ve o geceyi lanetlemek için orda olacağız. Belediye Başkanlarıma hazırladıkları yıl dönümü etkinliklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

POLAT: MİLLETİMİZLE BİRLİKTE OLACAĞIZ

 15 Temmuz’un gerçek kahramanlarının Türk Milleti olduğunu vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, “15 Temmuz da bu milletin mal varlığı ve sermayesini kullanan asker ve polis kılıklı bir çete, bu güzel ülkeyi uluslar arası arenaya peşkeş çekmeye çalıştı. Fakat buna millet izin vermedi. O gün milletimiz tanklara karşı toplara karşı füzelere karşı göğsünü gere gere meydanlara çıkarak, dilinde sadece tekbirle o hainlerin karşısında durdu. Bu milli direnişin mutlaka her dönemde canlı tutmamız lazım. Bundan sonra bu milletin geleceği ile ilgili herhangi bir art niyetli düşünen var ise de 15 Temmuzun ruhuyla karşılarına çıkmamız gerekiyor. Bu çerçevede ortaklaşa düzenlediğimiz programlarda meydanlarda olacağız milletimizle birlikte olacağız” şeklinde konuştu.

GÜRKAN: ÜLKEMİZİN İSTİKBALİNE, İSTİKLALİNE KASTEDİLDİ

 15 Temmuz’un Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir kara leke gibi geçtiğini belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Ülkemizin istikbaline, istiklaline ve ikbaline kastedilmiş bir hadisedir. Ülkemizde yıllarca sürecek bir iç savaş akabinde bölünüp parçalanmış bir Türkiye Cumhuriyeti coğrafyası hesap edilmişti. Ama kadirşinas, memleket sevdalısı Türk Milleti buna izin vermedi. 250 şehit birçok gazi var, o gece de milletimiz onları daima rahmetle, minnetle anacak. Türk Milleti Türkiye üzerinde hesap kuranların hesaplarını kursağında bırakmıştır. Türk milleti tarihinde buna benzer şanlı sayfalarla doludur. Bundan sonrada buna cüret etmek isteyen hangi düşman, hangi düşünce, hangi fikir, hangi ideoloji olursa olsun bunun akıbeti hüsranla sonuçlanacaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan belediye Başkanları, tüm Malatyalıları anma programına davet ettiler.

 

 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Büyükşehir'den, Çağrı:, Tüm, Malatyalıları, Millet, Meydanına, Bekliyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı