Haber Detayı
27 Eylül 2017 - Çarşamba 12:12
 
Çalık Holding, İlk İşim Girişim 2017 Başvuruları başladı
Çalık Holding ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde Türkiye’de girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen “İlk İşim Girişim” Yarışması için başvurular başladı.
EKONOMİ Haberi
Çalık Holding, İlk İşim Girişim 2017 Başvuruları başladı

Çalık Holding ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi

genç girişimcileri Silikon Vadisi’ne götürüyor

İlk İşim Girişim 2017 başvuruları başladı

 

Çalık Holding ile Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi iş birliğinde Türkiye’de girişimciliği teşvik etmek amacıyla düzenlenen “İlk İşim Girişim” Yarışması için başvurular başladı. Yarışmacılar bu yıl ilk kez “Yeni Girişimler” ve “Yeni Fikirler” başlıkları altında iki farklı kategoride değerlendirilecek. Katılımcılar başvurularını www.ilkisimgirisim.com adresi üzerinden 13 Ekim 2017 tarihine kadar yapabilecekler.

Silikon Vadisi Starcamp’ta eğitim ödülü

İlk İşim Girişim Yarışması 2017’nin kazananları iki farklı kategoride farklı ödüllerin sahibi olacak. “Yeni Girişimler” kategorisinin kazananları para ödülü ve ofis imkânının yanı sıra bu yıl ilk kez Silikon Vadisi’ndeki tek Türk Kuluçka Merkezi olan Starcamp’ta eğitim fırsatı kazanacaklar. “Yeni Fikirler” kategorisinde ilk 3’e giren yarışmacılar ise para ödülü ve Yıldız Önkuluçka’da 6 ay süreyle ofis olanağı elde edecekler.

Hedef, girişimcilere fırsat sunmak

Çalık Holding ve YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan “İlk İşim Girişim” yarışması, ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamayı, vizyoner genç girişimcileri ortaya çıkarmayı, girişimcilik ekosistemini güçlendirmeyi, yenilikçi ürün ve fikirlerin ticarileşmesine fırsat tanımayı ve uluslararası pazarlarda yer almalarını teşvik etmeyi hedefliyor.

 

Çalık Holding Hakkında

Çalık Holding enerji, inşaat, madencilik, tekstil, finans ve telekomünikasyon alanlarında 40 bine yakın çalışanı ile 22 ülkede faaliyet göstermektedir. Dünyanın çeşitli bölgelerinde süregelen faaliyetleri çerçevesinde itibarı, güvenilirliği ve güçlü finansal yapısı ile tanınan Çalık Holding, dünyanın önde gelen şirketleriyle başarılı ve inovatif iş modelleri geliştirmekte ve odaklandığı iş alanlarında sürdürülebilir büyüme sağlayarak ilerlemektedir.

www.calik.com

 

YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi Hakkında

YTÜ Teknoloji Transfer Ofisi, bilimsel araştırmalar neticesinde ortaya çıkan buluş ve yenilikçi ürünlerin ticarileşmesi; bu ürünlerin toplumun, ülke ekonomisinin ve üniversitenin faydasına dönüştürülmesini kapsayan dinamik bir oluşumdur. Akademisyen, sanayici, girişimci ve öğrencilere hizmet veren TTO bünyesinde Kurumsal İletişim, İş Geliştirme, Proje Destekleri, Üniversite-Sanayi İşbirliği, Fikri Mülkiyet Hakları ve Girişimcilik birimleri bulunmaktadır. 

 

 www.yildiztto.com

 Gönderen: Mehtap Cakiroglu mehtap.cakiroglu@ogilvy.com omgww.onmicrosoft.com

www.malatyadiyari.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çalık, Holding,, İlk, İşim, Girişim, 2017, Başvuruları, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı