Haber Detayı
14 Temmuz 2019 - Pazar 21:57
 
ÇANAKKALE NEYSE 15 TEMMUZ DA ODUR..!
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak 15 Temmuz’un 3. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkanımız mesajında şunları söyledi:“Hainlik, alçaklık ve sinsilikle özdeşleşmiş FETÖ’nün iç ve dış destekçileri marifetiyle kalkıştığı, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 3. yıl dönümündeyiz.
GÜNDEM Haberi
ÇANAKKALE NEYSE 15 TEMMUZ DA ODUR..!

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak 15 Temmuz’un 3. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkanımız mesajında şunları söyledi:“Hainlik, alçaklık ve sinsilikle özdeşleşmiş FETÖ’nün iç ve dış destekçileri marifetiyle kalkıştığı, 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminin 3. yıl dönümündeyiz.
15 Temmuz, Türkiye’yi küresel güçlerin sofrasına yem etmeye kalkışanlar için bir ihanet ve zilletin adı olduğu kadar, darbeye karşı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde şanlı bir direniş gösteren ve akamete uğratan milletimiz adına da, tarihe nakşolunmuş bir şeref ve iftihar tablosudur.
15 Temmuz, “Vatan söz konusuysa gerisi teferruattır” diyen bir milletin, hem içerideki şer odaklarına hem de bu bölgeye yeni bir coğrafya çizmeye hazırlananlara “Vatanımı böldürmem, bayrağımı indirmem, ezanımı susturmam, Başkomutanımı size teslim etmem” diyerek en okkalı şamarı indirmesidir.
Tanklara, bomba yağdıran uçaklara ve kurşunlara aldırmadan, 251 şehit ve binlerce yaralı vermek pahasına engellenen bu ihanet girişimi, daha önce defalarca askeri darbeye maruz kalmış siyasetimiz adına da bir milat, bir dönüm noktasıdır.
Bilinmelidir ki, bu ülkenin tarihinde 18 Mart 1915 neyse, 15 Temmuz 2016 da odur.
15 Temmuz, alçaklığa karşı imanın ve asaletin direnişidir.
15 Temmuz ihanete karşı vatana ve bayrağa sadakatin adıdır.
15 Temmuz, iradesini gasp etmek isteyenlere karşı, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla yaşlısıyla bir milletin topyekûn itirazı ve başkaldırısıdır.
Herkes bilmelidir ki, 15 Temmuz’da şanlı milletimizin başardığı şey, sadece bir darbeyi önlemek değil, bir vatanı kurtarmak, bir bayrağı yüceltmektir.
Kısacası, 15 Temmuz, ölümlerin üzerine korkusuzca yürüyen bir başkomutan ve o başkomutana sonuna kadar güvenen bir milletin asla yenilmeyeceğini gösteren bir izzet manifestosu, bir bağımsızlık vesikasıdır.
Üstelik de bu milli şahlanış, en küçük bir taşkınlığa, yağmaya, talana veya saldırganlığa tevessül edilmeden, tam bir vakar, zarafet ve asalet içinde gerçekleştirilmiştir.
Bu şanlı destan, dünyada da büyük yankılar uyandırmış, başka ülkeler ve halklar için de bir ilham kaynağı olmuş, gıpta edilen bir örneklik teşkil etmiştir.
15 Temmuz dost düşman herkese, bir kere daha ilan etmiştir ki;Mukaddes değerleri uğruna şehadeti en güzel nasip bilenlerin vatanını kimse bölemez, topraklarında kimse operasyon yapamaz, kimse işgal edemez.Hiçbir karanlık oyun, hiçbir kirli ittifak, hiçbir emperyalist girişim Türkiye’ye diz çöktüremez, Türkiye’yi teslim alamaz.Hamurunda Çanakkale olan, 15 Temmuz ruhu olan bir milletin birliğini, beraberliğini ve kardeşliğini kimse bozamaz.
Diğer yandan asla unutmamalıyız ki;15 Temmuz’da milletimizin yazdığı destan, bize şeref kazandırdığı kadar, omuzlarımıza da ağır bir sorumluluk bırakmıştır:Türkiye’mizin birliği, beraberliği, kardeşliği ve refahı için daha çok kenetlenme ve daha çok çalışma sorumluluğu.
Bu sorumluluk, başta 2023 olmak üzere, geleceğimizi aydınlatacak bütün hedefler için biricik güç, enerji ve motivasyon kaynağımızdır.
Arkalarında bıraktıkları yetimler pahasına, bize bu topraklarda özgür, bağımsız, onurlu ve başı dik yaşamayı bahşeden bütün şehitlerimizi minnet, sevgi ve rahmetle anıyorum.
Bütün gazilerimize sağlıklı, huzurlu ve hayırlı bir ömür diliyorum.
Bu vesile ile, tüm İstanbulluları 15 Temmuz Pazar günü saat 20.00’de Atatürk Hava Limanında gerçekleşecek ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da onurlandıracağı programa davet ediyor, İstanbullulara ve tüm milletimize saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum.

Kaynak:www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇANAKKALE, NEYSE, 15, TEMMUZ, DA, ODUR..!,
Yorumlar
Haber Yazılımı