Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 23:15
 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLHAM ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!
GÜNDEM Haberi
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLHAM ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, İlham Aliyev ile görüştü. Erdoğan, "Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır" dedi. Tüm dünyaya da çağrı yapan Erdoğan, "Tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tüm dünyaya Azerbaycan çağrısı!

 
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN  İLHAM ALİYEV İLE GÖRÜŞTÜ
 

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yönelik saldırılarına ilişkin açıklama yaptı. Erdoğan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

 

"TÜRK MİLLETİ KARDEŞLERİNİN YANINDA"

Azerbaycan'a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen Ermenistan, bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdit olduğunu bir kere daha göstermiştir. Türk Milleti her zaman olduğu gibi bugün de tüm imkanlarıyla Azerbaycanlı kardeşlerinin yanındadır.

Ermenistan’ın tahrikkar saldırganlığı karşısında gerekli ve yeterli bir tepki ortaya koyamayan uluslararası toplum çifte standardını bir kez daha göstermektedir. Yaklaşık 30 yıldır ihmalkar tutumunu sürdüren Minsk üçlüsü de çözüm odaklı davranmaktan maalesef çok uzaktadır.

 

TÜM DÜNYAYA ÇAĞRI

Ermeni halkını, kendilerini felakete sürükleyen yönetimlerine ve onları bir kukla gibi kullananlara karşı geleceklerine sahip çıkmaya davet ederken, tüm dünyaya işgale ve zulme karşı verdikleri mücadelede Azerbaycan'ın yanında yer alma çağrısı yapıyoruz.

Bugün yaptığımız telefon görüşmesinde dirayetli ve kararlı duruşuna bir kez daha şahit olduğum Azerbaycan Cumhurbaşkanı kardeşim İlham Aliyev'e ifade ettiğim gibi, Türkiye "tek millet, iki devlet" anlayışıyla, Azerbaycanlı kardeşleriyle dayanışmasını güçlendirerek sürdürecektir.

 

KAYNAK: HABER7.COM
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANI, ERDOĞAN, İLHAM, ALİYEV, İLE, GÖRÜŞTÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı