Haber Detayı
29 Şubat 2020 - Cumartesi 17:05
 
CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ÜSKÜDAR’DA BULUNAN BURHAN FELEK ATLETİZM PİSTİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’da Burhan Felek Atletizm Stadı ve Çalışma Salonları Açılış Töreni'nde açıklama yaptı. Gerçekleştirilen Atletizm Stadı ve Çalışma Salonları Açılış Töreni’ne Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de katılım sağladı.
SPOR Haberi
CUMHURBAŞKANIMIZ SN. RECEP TAYYİP ERDOĞAN, ÜSKÜDAR’DA BULUNAN BURHAN FELEK ATLETİZM PİSTİ’NİN AÇILIŞINI YAPTI

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Üsküdar’da Burhan Felek Atletizm Stadı ve Çalışma Salonları Açılış Töreni'nde açıklama yaptı.

Gerçekleştirilen Atletizm Stadı ve Çalışma Salonları Açılış Töreni’ne Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de katılım sağladı.

Uluslararası Atletizm Federasyonu standartlarında yapılan yeni atletizm pistinde, doğal çim saha ve 8 kulvarlı atletizm pistinin yanı sıra, 60 metre uzunluğunda 5 kulvarlı ısınma pisti, bin 800 metrekare kapalı atletizm salonu ve 2 bin 425 seyirci kapasiteli kapalı tribün de bulunuyor.

Spor kompleksi olma özelliğine sahip tesiste ayrıca, sporcu, hakem ve idari görevliler için odalar da yer alıyor.

Sporcu sağlığı ve gelişimi için de gerekli alanların bulunduğu tesis, engelli atletizm sporcuları için de salon ve rehabilitasyon merkezine sahip.

Farklı spor dallarına hizmet verecek olan tesiste, karate, tekvando, judo ve temel jimnastik salonları da bulunuyor.

 

Gerçekleştirilen açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tesislerin, haftanın 7 günü, 24 saat hizmet vereceğini vurguladı. Şu ifadeleri kullandı: "Ülkemizin istinasız her şehrini stadyumlarla, yüzme havuzlarıyla, spor salonlarıyla, kortlarla, kayak merkezleriyle, mahalle tipi spor alanlarıyla donattık. Bugüne kadar spor tesislerimiz için yaptığımız toplam yatırım rakamı 9.5 katrilyon liradır eski rakamla. Bir başka daha önemli karar alarak, yüzme havuzlarımızı günün 24 saati açık hale getiriyoruz. 1 milyon kişiye yüzmeyi öğreteceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl olimpiyatlarda sporcuların atacağı adımlarda büyük bir beklentileri olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: Olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek sporcularımıza inanıyor ve güveniyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımız devrim niteliğinde bir adım attı. Yetenekli gençlerimiz okul mu, spor mu ikileminde kalmayacak. Anlaşma sağlanan 28 vakıf üniversitesinde yüzde yüz bursla eğitim ve öğretim görebilecek.” şeklinde konuştu.

Üsküdar Belediyesi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURBAŞKANIMIZ, SN., RECEP, TAYYİP, ERDOĞAN,, ÜSKÜDAR’DA, BULUNAN, BURHAN, FELEK, ATLETİZM, PİSTİ’NİN, AÇILIŞINI, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı