Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 04:19 Bu haber 1255 kez okundu
 
CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE
Üsküdar Belediyesinin Sosyal Belediyeciliğin en güzel projelerinden biri olarak hayata geçtiği günden itibaren binlerce kişiye ev sahipliği yapan Valide Sultan Gemisi'nde bu Perşembe Sanat Tarihi Dersi’nin konuğu Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE

CUMHURİYET MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE

Üsküdar Belediyesinin Sosyal Belediyeciliğin en güzel projelerinden biri olarak hayata geçtiği günden  itibaren binlerce kişiye ev sahipliği yapan Valide Sultan Gemisi'nde bu Perşembe Sanat Tarihi Dersi’nin konuğu Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri oldu. 

Uzman rehber öğrencilere Boğaz turu eşliğinde tarihi yapıları tek tek anlattı.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasında, "Valide Sultan, Osmanlı Dönemi’nden itibaren padişahların annelerine verilen addır. Üsküdar hanım sultanlar ve valide sultanlar şehridir. Bu güzel gemimiz 27 aydır hizmette. Yaklaşık 1 milyon kişi gemimizle Boğaz turu yaptı. Gemimiz bugüne kadar yaptığı en mutlu turlarından birini yapıyor sanıyorum. Çünkü birbirinden güzel hanım sultanlar gemimizde bulunuyor. Yurt içi ve yurt dışı birçok misafiri gemimizde ağırlıyoruz. Ama her Perşembe sizlerle, öğrencilerle yaptığımız geziler bir başka güzel oluyor.” diyerek ders zilini çaldı.

Çay ve simit ikramı ile kahvaltı yapan lise öğrencileri verilen teneffüste Boğaz manzarası eşliğinde bol bol fotoğraf çektirdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CUMHURİYET, MESLEKİ, VE, TEKNİK, ANADOLU, LİSESİ, VALİDE, SULTAN, GEMİSİ’NDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı