Haber Detayı
27 Ağustos 2017 - Pazar 16:18 Bu haber 2095 kez okundu
 
Diyanet Camiası Bayan Başkan Yardımcısı İstiyor
Diyanet İşleri Başkanlığı'da, eski başkan Prof. Dr. Mehmet Görmez'in emekliliğinin ardından meraklı bekleyiş devam ediyor.
GÜNCEL Haberi
Diyanet Camiası Bayan Başkan Yardımcısı İstiyor

Yeşim BALÇİÇEK
 
 
Yeşim BALÇİÇEK
 
 Diyanet camiası yeni başkanın kim olacağını merak ettiği gibi merkezi yapılanmadaki değişimleri de heyecanla bekliyor.

Münhal bulunan Diyanet İşleri Başkan yardımcılıklarından birine personelin, bir bayan adayın gelmesini istediği, belirtiliyor.

Özellikle Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, kurumda hanım kardeşlerimizin sayısının daha fazla olması arzusundan haraketle, başkan yardımcılıklarından birine, bir kadın adayın gelmesi ön görülüyor.

 Diyanet personelinin özellikle Kuran Kursu Öğreticileri ve vaizelerce beklenilen bir kadın Genel Müdür ve Başkan Yardımcısının, sorunların çözümü, farklı bakış açısıyla, Diyanet'e daha modern bir perspektif kazandıracağı düşünülüyor.  

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda; il müftü yardıcılığı, daire başkanı ve müşavirlik gibi görevlerde başarılı hizmetler sunan kadın çalışanların, Diyanet'in yeni döneminde Erdoğan'ın da tavsiyeleri ile daha etkin olması bekleniyor. Diyanet'e uzanan kadın elinin kurumun işlevselleşmesinde ve modernizasyonunda kaçınılmaz bir olgu olduğu görülüyor. Diyanet'i ilerleyen günlerde sürpriz atamalar bekliyor.

Kapalı Grup İçin TIKLAYINIZ

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, Camiası, Bayan, Başkan, Yardımcısı, İstiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı