Haber Detayı
19 Ağustos 2017 - Cumartesi 19:01 Bu haber 2602 kez okundu
 
Diyanet Camiası Yeni Başkanı'nı Bekliyor
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Görmez'in emekliye ayrıldığını, yeni Diyanet İşleri Başkanının yakında görevine başlayacağını söylemesinin ardında kurumda heyecanlı bekleyiş had safhaya çıktı.
TÜRKİYE Haberi
Diyanet Camiası Yeni Başkanı'nı Bekliyor

 
Yeşim BALÇİÇEK
 

Mehmet Görmez'in görevinden ani ayrılışı kurumda deprem etkisi yaparken  devletin manevi kodlarıyla oynamak isteyen kökü dışarda hurafeci şer güçler de bulduğu boşluktan istifade ile atağa geçti. 

Diyanet İşleri Başkanlığı gibi devlet ve millet sathında önemi nedeniyle boşluk kabul etmeyen bir kuruma öyle sıradan bir atama yapılmayacağının farkına varan siyaset cephesi Mehmet Görmez'in üstün performansı sonrası yerine atayağı başkanın koltuğu doldurmaması durumunda eleştiri oklarının hedefi olacağı gerçeğinden hareketle ince eleyip sık dokuyor. 

Diyanet'e yapılan yersiz müdahale sonrası neredeyse tüm kurumda taşlar yerinden oynamış durumda...

İlçe müftüleri vaizler il müftü yardımcıları ve hatta merkezi teşkilatta çoğu görevler vekaleten yürütülürken atamanın gecikmesine bağlı olarak kurumdaki işlevselliğin bir noktada tıkandığı belirtiliyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 15 Mart 2017 tarihinde İlçe Müftüsü Sınavı için ilana çıkmış, başvuruları 20 ila 31 Mart 2017 tarihleri arasında almıştı.

Başvuru yapan adaylar ise 15 ila 1 Nisan 2017 tarihleri arasında sözlü sınava alınmıştı. Adayların 3 aydır müftülük sonuçlarının açıklanmasını beklediği ve bu durumdan mağduriyetler yaşadığı gelen bilgiler arasında...

Müftü olmak için sınava başvuranların sıkıntılı bir sürece girdikleri keza okullar açılmadan kazandıkları yerlere gidip yerleşmeleri gerektiği gerçeğiyle tedirgin bir şekilde bekledikleri biliniyor.


 Sınavın şeffaflılığı konusunda da endişeli bir bekleyiş içerisinde olduklarını dile getiren adaylar  kimin kazanıp kazanmadığı konusunda da ciddi kaygılar yaşadıklarını belirtiyorlar. 

Tayin ve nakillerin de henüz netleşmemesi yaklaşan okul dönemi ve velaletle yürütülen görevlerdeki sıkıntıların, Diyanet camiasında ciddi tıkanıklara neden olduğu görülüyor.


Diyanet camiası; teşkilatta işlerin yürümesi, önlerini görebilmeleri ve belirsizlikten kurtulabilmeleri için bir an önce yeni başkanın atanmasını bekliyor.

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

********************************************************************************************************

www.malatyadiyari.com

Sitesi:

 Yalınızca Bir Haber Sitesi Değildir..

www.malatyadiyari.com Sitesi, Milletimiz ve

Gençliğimiz İçin Bir Hayat ve Ahiret Okuludur...

Mutlaka İzleyiniz...

www.malatyadiyari.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet, Camiası, Yeni, Başkanı'nı, Bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı