Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 18:01 Bu haber 2137 kez okundu
 
Diyanet'ten Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Oldu
Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda, kabine değişikliği sonrası başbakan yardımcılarının görev alanları ile hükümet sözcüsü belirlendi.
GÜNDEM Haberi
Diyanet'ten Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Oldu

Başbakan Yıldırım başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda,

kabine değişikliği sonrası başbakan yardımcılarının görev

alanları ile hükümet sözcüsü belirlendi.

 
Eymen Nezir
 
    Eymen Nezir
 
 
 
banner221

Diyanet İşleri Başkablığı'ndan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ Oldu.

Yeni Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ oldu. Başbakan Binali Yıldırım Başkanlığı'nda toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yaptı.

Kabinede yapılan değişikliğin ardından, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Gençlik ve spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ile sağlık Bakanı Ahmet Demircan ilk kez Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.

Daha önce Bakanlar Kuruluna Adalet Bakanı olarak katılan BEKİR BOZDAĞ, Milli Savunma Bakanı olarak katılan Fikri Işık ve Sağlık Bakanı olarak katılan Recep Akdağ, Başbakan yardımcıları olarak toplantıda yer aldı. Daha önce Başbakan Yardımcılığı görevlerini yürüten Nurettin Canikli Milli Savunma Bakanı, Numan Kurtulmuş da Kültür ve Turizm Bakanı olarak Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı.

HÜKÜMET SÖZCÜSÜ BEKİR BOZDAĞ

Öte yandan, kabine değişikliğinin ardından bugün yapılan ilk toplantıda, hükümet sözcüsü olarak Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ belirlendi.

Kabinedeki revizyon öncesinde Hükümet Sözcülüğü görevini Numan Kurtulmuş yürütüyordu. Kurtulmuş, Kültür ve Turizm Bakanı olarak atandı.

 

Diyanet 

Kabine değişikliği sonrası ilk kez toplanan Bakanlar Kurulu'nda görev dağılımı yapıldı. Görev dağılımı sonrası yeni hükümet sözcüsü olan Bekir Bozdağ  "Kabine değişikliği akabinde Bakanlar Kurulumuz toplandı. Bu vesileyle öncelikle bugüne kadar Bakanlar Kurulu'nda görev yapan önceki bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Bekir Bozdağ açıklamasına şöyle devam etti:

Bugünkü Bakanlar Kurulumuzun gündeminde yenilenen eğitim öğretim programlarının bilgi sunumu Milli Eğitim Bakanımız tarafından yapıldı.

Başbakan Yardımcılarının görevlerine dair değerlendirme yaptı. Bu çerçevede MGK, MİT TOKİ TMSF ve Türkiye Varlık Fonu doğrudan Başbakanımıza bağlı çalışacaktır.

Hükümet Sözcülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı, TRT ve AA ile ilgili konular Bekir Bozdağ tarafından,

Bankalar Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından,

RTÜK, Türk Dil Tarih Kurumu Fikri Işık tarafından deruhte edilecektir.

 

Kaynak: Dinihaberler.com / Özel Haber

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyanet'ten, Sorumlu, Başbakan, Yardımcısı, Bekir, Bozdağ, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı