Haber Detayı
16 Mayıs 2019 - Perşembe 22:18 Bu haber 1596 kez okundu
 
HAYATTA EN KARŞILIKSIZ SEVGİ ANNE SEVGİSİDİR
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkanımız Bayram Şenocak’ın mesajı şöyle:
GÜNDEM Haberi
 HAYATTA EN KARŞILIKSIZ SEVGİ ANNE SEVGİSİDİR

 Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Anneler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Bayram Şenocak’ın mesajı şöyle:

“Annelerimiz, hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren en saf ve temiz duygularıyla bizleri karşılıksız sevginin en güzel örneğini göstererek yetiştiren, hayatımıza ışık tutan ilk öğretmenimiz, kadınıyla erkeğiyle hepimizin sıcak kucağında yetiştiğimiz emsalsiz bir okuldur.

Annelerimizin, bir yandan günlük hayatın getirdiği her türlü sıkıntıya göğüs gerip yerine göre tarlada ırgat, fabrikada işçi, hastanede doktor-hemşire, okulda öğretmen olarak görev yaparken diğer yandan da aile denen temel yapının içinde en ağır görevleri üstlenmeleri, her türlü takdirin ötesindedir.

Nasıl aile toplum hayatının temel direği ise, annelerimiz de ailenin temel direğidir.Anne, insan hayatında ömür boyu sürecek bir sıcaklığın ve sığınılacak en güvenilir limanın adıdır.

Onlara olan ilgiyi sadece bir günle sınırlı tutmayıp fazlasıyla hak ettikleri saygı ve sevgiyi tüm bir ömür boyunca göstermek, her evladın en birinci görevi olmalıdır.

Bizim inancımız ve medeniyetimiz, anneyi bir insanın hayatta iyiliğe en çok muhatap tutulması, gönlü en çok hoşnut kılınması gereken kişi olarak tanımlar.

Hadis-i Şerif’te “Cennet annelerin ayakları altındadır” der. Dünya üzerindeki her hak ödenir de annenin hakkı ödenmez.

Bu açıdan, bu fani hayatta elde edilecek en güzel kazanç, annelerimizin rızalarını kazanmak, hayır dualarını almaktır.

Özellikle yaşlılıklarında annelerimize sahip çıkmak, hizmetinde bulunmak, onlara yalnız olmadıklarını htirmek, bir insan olarak asla göz ardı edilemeyecek bir sorumluluktur.

Şunu da belirtmeliyiz ki, bizim için annelik, her şeyden önce bir ruhun, bir mananın adıdır.

Annesinin kadrini kıymetini bilen, gönlünü hoş tutup rızasını kazanan, içinde Allah’ın yarattıklarına karşı şefkat ve sevgi barındıran, içinde annelik duygusu taşıyan her kadın, bir evlat dünyaya getirsin ya da getirmesin, mana olarak annedir ve anneliğe dair her övgünün muhatabıdır.

Bu duygular içinde, başta şehit anneleri olmak üzere, sevginin, merhametin ve fedakarlığın sembolü olmuş annelerimizin anneler gününü minnet ve şükranla kutluyor, ellerinden öpüyor, saygı ve sevgiler sunuyorum.”

www.akpartiistatanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: , HAYATTA, EN, KARŞILIKSIZ, SEVGİ, ANNE, SEVGİSİDİR,
Yorumlar
Haber Yazılımı