Haber Detayı
17 Nisan 2020 - Cuma 02:17 Bu haber 484 kez okundu
 
Hukukun Üstünlüğü Endeksinde Türkiye 126 ülke arasında 109'uncu Sıra ile En Sonlarda...
Türkiye, 17-25 Aralık ve üzerine ilave olan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hukuki noktada bir türlü sırtını düzeltemedi. İdari davalar kadar adli davalarda çıkan kararlar davalılarla avukatlara saç baş yoldurtacak cinsten adaletsizliklerle dolu... Sonuçtan memnun olmayan soluğu HSK'da alıyor. HSK'ya şikayet edilmeyen hakim ve savcı yok gibi.
DÜNYA Haberi
Hukukun Üstünlüğü Endeksinde Türkiye 126 ülke arasında 109'uncu Sıra ile En Sonlarda...

2019 Hukukun Üstünlüğü Endeksi'nde (Rule of Law

Index) 126 ülke arasında 109'uncu sırada yer aldı.

 

Türkiye, 17-25 Aralık ve üzerine ilave olan 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hukuki noktada bir türlü sırtını düzeltemedi. İdari davalar kadar adli davalarda çıkan kararlar davalılarla avukatlara saç baş yoldurtacak cinsten adaletsizliklerle dolu... Sonuçtan memnun olmayan soluğu HSK'da alıyor. HSK'ya şikayet edilmeyen hakim ve savcı yok gibi...

Ülkelerin bulundukları coğrafi bölgelere göre kategorize edildiği endekste Türkiye, Doğu Avrupa ve Orta Asya grubundaki 13 ülke arasında geçen yıl gibi bu yıl da sonuncu sırada yer aldı.

Gelir grubuna göre ülke sınıflandırmalarına bakıldığında, orta üst gelir grubundaki 38 ülke arasında ise geçen yıl gibi yine sadece Venezuela'nın önünde kendine yer bulabildi.

  Kaynak: ( BBC )

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hukukun, Üstünlüğü, Endeksinde, Türkiye, 126, ülke, arasında, 109'uncu, Sıra, ile, En, Sonlarda...,
Yorumlar
Haber Yazılımı