Haber Detayı
18 Haziran 2018 - Pazartesi 01:00 Bu haber 4434 kez okundu
 
İstanbul Sokak Ekonomisi Projesi Dr. Osman Sirkeci ve TAVAK İŞBİRLİĞİ
İstanbul Sokak Ekonomisi Projesi Dr. Osman Sirkeci ve TAVAK İŞBİRLİĞİ TAVAK vakfı başkanı prof dr faruk Şen ile küresel Sokak ekonomisi projesi koordinatörü Giresun Üniversitesi öğretim üyesi dr Osman sirkeci arasında İstanbul Kanlıca’daki TAVAK vakfı merkezinde karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.
EKONOMİ Haberi
İstanbul Sokak Ekonomisi Projesi Dr. Osman Sirkeci ve TAVAK İŞBİRLİĞİ

Dr. Osman Sirkeci
 
      Özel Haber
 
İstanbul Sokak Ekonomisi Projesi Dr. Osman Sirkeci ve TAVAK İŞBİRLİĞİ  TAVAK vakfı başkanı prof dr faruk Şen ile küresel Sokak ekonomisi projesi koordinatörü Giresun Üniversitesi öğretim üyesi dr Osman sirkeci arasında İstanbul Kanlıca’daki TAVAK vakfı merkezinde karşılıklı işbirliği protokolü imzalandı.
 
TAVAK Proje Koordinatörü Dr. Osman sirkeci tarafından Karadeniz illerinde başlatılan sokak ekonomisi konulu çalışmalar, Avrupa birliği ülkelerinde ve dünya çapında bir önem kazanmaya başladı.
 
Giresun’dan Malta’ya Malta’dan Hindistana kadar her geçen gün ilgiyle takip edilen küresel Sokak ekonomisi çalışmaları TAVAK vakfı tarafından Türkiye’nin bir çok ilinde ölçülmesine ve araştırılmasına yönelik projelerle Osman Sirkeci’nin koordinatörlüğünde ve TAVAK vakfın denetimi nde 2018 ve 2019 yılı sonuna kadar sürdürecek.
 
Bu çalışmalar aynı zamanda Avrupa birliği ülkeleriyle Türkiye Sokak ekonomisi verilerinin karşılaştırılması biçiminde sürdürülecek.
 
 ikinci bölümünde ise Afrika ve Asya ülkelerindeki sokak ekonomileri verileriyle Türkiye verileri karşılaştırılmalarıYapılarak sonuçları 2019 yılında düzenlenecek olan 2. Uluslararası Global Sokak Ekonomisi Kongresinde kamuoyuyla paylaşılacak. 
 
Giresun Üniversitesi Karadeniz Stratejik araştırmalar merkezi KARSAM’da Orta ve Doğru Karadeniz illerinde yapacağı çalışmalarla katılacak.
 
Uluslararası 2. Küresel Sokak Ekonomisi Kongresi Giresun Üniversitesi ev sahipliğinde Giresun’un Eşsiz Bilim Vadisi Yaylalarında bilim dünyasına ışık saçacak
 
www.buvatan.com
Kaynak: Editör:
Etiketler: İstanbul, Sokak, Ekonomisi, Projesi, Dr., Osman, Sirkeci, ve, TAVAK, İŞBİRLİĞİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı