Haber Detayı
02 Ağustos 2017 - Çarşamba 15:30 Bu haber 2346 kez okundu
 
KURBAN KESİM KURSU BAŞVURULARI CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR
KURBAN KESİM KURSU BAŞVURULARI CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR 7-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında açılacak olan kurban kesim kursuna katılacaklara MEB onaylı sertifika verilecek
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
KURBAN KESİM KURSU BAŞVURULARI CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

 

7-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında açılacak olan kurban kesim kursuna katılacaklara MEB onaylı sertifika verilecek

 

Kurban kesmek isteyen vatandaşlara yönelik Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından açılacak olan Sertifikalı Kurban Kesim Kursu başvuruları, 4 Ağustos Cuma günü sona eriyor.  

 

MEB ONAYLI SERTİFİKA VERİLECEK

 

Konuyla ilgili olarak verilen bilgiye göre, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Veteriner Şube Müdürlüğü tarafından 7-11 Ağustos 2017 tarihleri arasında Büyükbaş ve Küçükbaş Sertifikalı Kurban Kesim Kursu açılacak. Toplamda 40 saat eğitim verilecek olan kursun, 20 saatinin teorik, 20 saatinin ise pratik eğitim olacağı belirtilirken, kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

 

KURSUN EĞİTİM KONUSU

 

Büyükbaş ve Küçükbaş Sertifikalı Kurban Kesim Kursunda katılımcılara, kurbanlık hayvanlarda kesimden önce ve kesimden sonra yapılması gerekenler, kurban ile ilgili dini vecibeler, kesim sırasında olabilecek yaralanmalara karşı yapılması gereken sağlık kuralları anlatılacak. Ayrıca katılımcılarla mezbahanelere gidilerek uygulamalı olarak kesimler de yaptırılacak.

 

BAŞVURULAR 4 AĞUSTOS CUMA GÜNÜ SONA ERİYOR

 

Sözkonusu kurstan faydalanmak isteyenlerin Malatya Büyükşehir Belediyesi Canlı Hayvan Pazarında bulunan Veteriner Şube Müdürlüğüne başvuru yapmaları istendi.

4 Ağustos Cuma gününe kadar kabul edilecek olan başvurular ile ilgili bilgi almak isteyenlerin (0422) 336 50 27 nolu telefonu arayabilecekleri de belirtildi.

 

Müracaat için gerekli olan belgeler ise şöyle;

-Yeşilyurt Halk Eğitim Merkezi'nin Ziraat Bankası ETM 0183-47034896-5001 nolu hesabına 10 TL yatırıldığına dair makbuz

-1 adet kimlik fotokopisi

-1 adet vesikalık fotoğraf ve dilekçe 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: KURBAN, KESİM, KURSU, BAŞVURULARI, CUMA, GÜNÜ, SONA, ERİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı