Haber Detayı
03 Mayıs 2020 - Pazar 15:58
 
Mağdur Didem Batal SABAH.com.tr’ye konuştu: “2 başörtülü arkadaşla birlikte kovulduk
Mağdur Didem Batal SABAH.com.tr’ye konuştu: “2 başörtülü arkadaşla birlikte kovulduk"
GÜNCEL Haberi
Mağdur Didem Batal SABAH.com.tr’ye konuştu: “2 başörtülü arkadaşla birlikte kovulduk

Akmerkez Şubesi’nin adlı çalışanını başörtülü olduğu gerekçesiyle işten çıkarması skandalıyla ilgili flaş bir ayrıntı daha ortaya çıktı. SABAH’a konuşan Didem Batal, aynı gün işe birlikte başladığı 2 kız arkadaşının da başörtülü olması nedeniyle işten çıkarıldığını söyledi.

Mağdur Didem Batal SABAH.com.tr’ye konuştu: “2 başörtülü arkadaşla birlikte kovulduk

Macro Center Akmerkez Şubesi'nin Didem Batal adlı çalışanını başörtülü olduğu gerekçesiyle işten çıkarması skandalıyla ilgili flaş bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Mağdur genç kadın Didem Batal, SABAH'a özel açıklamalarda bulundu. Batal, aynı gün işe birlikte başladığı 2 kız arkadaşının da başörtülü olması nedeniyle işten çıkarıldığını söyledi.

ŞİRKET ARACILIĞIYLA İŞE ALINDI

Batal, şunları anlattı: "29 Mayıs'ın önceki haftası ben bir şirketle görüştüm, bana bir iş teklifi geldi, ben de uygundur dedim. Gerekli evrakları attılar bana, ben de evrakları kendilerine sundum. Fotoğraflarım, kimlik fotoğraflarım da vardı evrakların içerisinde… Hepsi de türbanlı…

MACRO CENTER'A YÖNLENDİRİLDİ

28 Mayıs günü şirketten, 'Yarın Akmerkez Macro Center mağazasında sabah saat 09:00'da olman gerekli' şeklinde mesaj geldi. Kapıdaki görevli ya da mağaza müdürünün bana yardımcı olacağı söylendi.

29 Mayıs'ta Akmerkez Macro Center'a gittim. 2 arkadaş daha vardı benim gibi gelen… Müdür geldi ve 'Arkadaşlar sizin geleceğinizden haberimiz yoktu, sizi dışarıda bekletelim' dedi. 'Tamam' dedik.

"BAŞÖRTÜLÜ OLDUĞUNUZ İÇİN…"

Sonrasında 'Tamam çalışabilirsiniz fakat siz başka mağazaya yönlendirebiliriz' dedi. 'Biz de problem yok olabilir' dedik. Saat 17:30 sularında diğer kapalı olan arkadaşı şirket aradı. Şirket 'Başörtülü olduğunuzdan dolayı işinize son veriliyor. Çalıştığınız 1 gün sizin hesabınıza yatırılacak' dedi.

Biz de müdürün odasına gittik. Müdüre böyle bir durumun saçma olduğunu söyledik. Sinirimden ağladım. Onurum ve gururumu kıracak bir durum. Benim ülkemde başörtüsüne bu şekilde laf söylenebilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Ben işe girerken benim başörtülü olduğumu gördüler, böyle bir durum varsa neden bile bile çağırdın?

 

HABERİN DEVAMINI OKUMAK İÇİN

KAYNAK LİNKİ TIKLAYINIZ:

 

Sabah.com.tr

Kaynak:https://www.sabah.com.tr/gundem/2020/05/03/magdur-didem-batal-sabahcomtrye-konustu-2-basortulu-arkadasla-birlikte-kovulduk

Kaynak: Editör:
Etiketler: Mağdur, Didem, Batal, SABAH.com.tr’ye, konuştu:, “2, başörtülü, arkadaşla, birlikte, kovulduk,
Yorumlar
Haber Yazılımı