Haber Detayı
17 Ağustos 2017 - Perşembe 01:10 Bu haber 2845 kez okundu
 
Malatya Büyükşehir, Pötürge'nin Yollarını Genişletmeye Devam Ediyor
Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde 25 kilometre uzunluğundaki grup yolunu genişletiyor.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
Malatya Büyükşehir, Pötürge'nin Yollarını Genişletmeye Devam Ediyor

  

PÖTÜRGRDE,  ÖLÜM YOLLARINA NEŞTER VURULDU

Büyükşehir Belediyesi Pütürge’deki yolu genişletiyor

 

Malatya Büyükşehir Belediyesi Pütürge ilçesinde 25 kilometre uzunluğundaki grup yolunu genişletiyor.

Pütürgelilerin ölüm yolu olarak ifade ettiği ve yıllardır yapılmasını beklediği 3 metre genişliğindeki yolu Büyükşehir Belediyesi 9 metre genişliğine çıkarıyor. Uzunkoru, Örencik, Yamaç, Köklükaya mahallelerinin ulaşımını sağlayan ve Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesine bağlanan yolun 11 kilometrelik bölümü genişletildi. 14 kilometrelik bölümde ise çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

Genişlik 12 metreye kadar çıkıyor

Derin yamaçlar, uzun uçurum gibi zorlu bir arazi yapısına sahip grup yolunda tüm zorlu şartlara rağmen çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi tehlikeli virajlarda yol genişletmesini 12 metreye çıkarıyor.

Özellikle kış aylarında geçit vermeyen yolda genişletme çalışmalarının devamında çığ, sel ve toprak kaymalarına karşı da taş duvarlar örülecek. Derin vadiler arasından çıkan su kaynakları da yapılan çalışmalarla kontrol altına alınıyor. Çeşitli çaplarda beton büzlerin döşeneceği yola, suların zarar vermesi engellenecek.

Etap etap yapılacak çalışmaların sonunda yolda asfaltlama çalışması yapacak olan Büyükşehir Belediyesi, bölgenin ihtiyaç duyduğu köprü çalışmalarını geçtiğimiz yıllarda yapmıştı.

Hayal gerçek oldu

Mahallelerinde yapılan yol çalışmalarını değerlendiren bölge halkı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür ettiler.

Uzun yıllardır yol sorunuyla boğuştuklarını ifade eden vatandaşlar, “Bu yolun yapılması bizim için hayaldi. Her şey Büyükşehir süreciyle başladı.  Malatya’nın Büyükşehir olmasıyla birlikte Pütürge’de gözle görünür bir hizmet atağı başladı. Büyükşehir Belediyemiz var olan yol sorununu ortadan kaldırmak için canla başla çalışıyor. Bu hayalin gerçeğe dönüştüğünü görmek bizleri mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dediler.

 

MALATYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, Büyükşehir,, Pötürge'nin, Yollarını, Genişletmeye, Devam, Ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı