Haber Detayı
29 Ağustos 2017 - Salı 23:49 Bu haber 2215 kez okundu
 
Malatya Kalegöl Hotel, Geleceğin Önemli Turizm Gözdesidir
Malatya Kale ilçemiz, gerçekten yarınların bir turizm merkezi olmaya aday bir ilçemizdir. Kale ilçemizde, yapılan proje ve çalışmaların yarınların turizme yönelik ekstrem projeleri olması için, devlet ve Kale belediyesince destek verilmelidir...
KÜLTÜR ve TURİZM Haberi
Malatya Kalegöl Hotel, Geleceğin Önemli Turizm Gözdesidir

Haber / Lütfü CANER

 

Gurbette ki, Malatyalı hemşehrilerimiz, yaz tatillerinde olsun veya  bayram tatillerinde olsun veya balaylarında olsun, Marmaris'e, Datça'ya, Budrum'a, Balıkesir'e Antalya'ya ve daha sayabileceğimiz ülkemizin çeşitli tatil beledelerine giderken, ( acaba kendi memleketleri,) Malatya Orduzu Pınar başından ve Malatya'nın Kale ilçesinde, Karakaya barajı kıyısında nefis bir manzaraya sahip olan KALEGÖL  HOTEL'den haberleri varmıdır ? 

Mesela Kalegöl Hotel'de baktığınızda, Fırat Nehrinin meydana getirdiği adeta bir deniz manzarası ile karşılaşıyorsunuz. Özelikle İlkbahar ve yaz aylarında, dağlardan gelen buram buram çiçek ve bitkilerin verdiği kokular ve nefiz bir tabiat manzarası, temiz havası ile Malatya'mızın ve Türkiy'emizin gözde  hotellerinden biri olan KALE GÖL  Hotel, geleceğin önemli bir tatil beldesi  olma yolunda önemli bir mekandır..

Ve yine aynı şekilde, Orduzu Pınarbaşı'da geleceğin bu önemli mekanları arasındadır. Malatya'mızın turizm geleceği için, yerli ve yabancı Turizmi canlandıracak bazı ekstrem projeler bu her iki mekan da yapılırsa; bu mekanlar Türkiye'nin sayılı turizim beldeleri arasına girebilir. Dediğimiz gibi, tabi ki, turizme yönelik bazı gerekli olan yatırımlar ve çevre düzenlemeleri bu her iki mekan da yapılırsa?

 Malatyalı tüm tatilci hemşehrilerimizi, Orduzu Pınarbaşı ve Kale ilçemize davet ediyor ve Malatya'mızın bu güzelliklerini görmelerini ve yaşamalarını tavsiye ediyoruz.. Mesela siz, Malatya'nın Türkiye'nin havası temiz 2'inci ili olduğunu biliyor' muydunuz? Aslında Malatya'mızın birçok cennet gibi mekanları bulunmaktadır. Biz Malatyalılar olarak biraz olsun, Malatya'mızın bu Cennet gibi güzeliklerinden mutlaka haberdar olmalıyız..

Geleceğin en güçlü tatil beledeleri arasına katılmaya aday olan Orduzu Pınarbaşı ve Kele ilçemizin güzelikleri gerçekten görmeye değer. Tüm Malatyalı tatilci hemşehrilerimizi Kale ilçemizin ve Orduzu Pınar başının güzeliklerini görmeye ve yaşamaya davet ediyoruz...

Orduzu Pınarbaşı ve

 

 

Kaynak: www.malatyadiyari.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Malatya, Kalegöl, Hotel,, Geleceğin, Önemli, Turizm, Gözdesidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı