Haber Detayı
31 Ağustos 2020 - Pazartesi 15:21
 
MİLLETİMİZİN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN
Ak Parti İstanbul İl Başkanımı Bayram Şenocak, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümü ve Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
MİLLETİMİZİN 30  AĞUSTOS  ZAFER  BAYRAMI  KUTLU  OLSUN

Haber kaynağı:www.akpartiistanbul.com
 

Ak Parti İstanbul İl Başkanımı Bayram Şenocak, 30 Ağustos Zaferi’nin 98. yıl dönümü ve Zafer Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos’un Anadolu’yu milletimize vatan yapan en önemli zaferlerden biri olduğunu söyleyen İl Başkanımızın Zafer Haftası mesajı şöyle:

“Kurtuluş Savaşımızın en önemli halkasını oluşturan Büyük Zafer, her türlü yoksulluk ve yoksunluğa rağmen, milletimizin inanç değerlerinin ne kadar güçlü olduğunu ve bu inançla dünyaya meydan okuyup işgalcilere karşı yurduna sahip çıktığını göstermek bakımından son derece önemlidir.

30 Ağustos 1922’de, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman ordumuz ve milletimiz el ele vererek yurdumuzdan ve istiklalimizden asla vazgeçemeyeceğimizi bütün dünyaya ilan etmiştir. 

30 Ağustos Türk, Kürt, Arap, Laz, Çerkez vs demeden, “millet” olmanın ancak uğrunda can vermeye değecek ortak değerlere sahip olmaktan geçtiğini, insanların yüce değerler etrafında tesis ettiği bir kardeşliğin ne kadar değerli olduğunu dosta düşmana en güzel şekilde kanıtlayan bir tarihi gündür.

30 Ağustos, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesiyle kurulan Cumhuriyete giden yolda atılmış dev bir adımdır. Bu ruha sahip çıktığımız, bu değerlere yaslandığımız sürece aşamayacağımız hiçbir engel, çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur.

Bugün de 30 Ağustos’tan aldığımız ruhla ve milletimizle el ele, Türkiyemizi başta savunma sanayi ve enerji olmak üzere, her alanda küresel bir güç yapma hedefimize doğru, büyük bir azim, çaba ve kararlılıkla yürüyoruz. Kendi medeniyet değerlerimize tutunup birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi her türlü saldırıya, her çeşit iç ve dış komplolara karşı diri tutmanın heyecanıyla, “Birlikte Türkiye olmak”, “Birlikte büyük hedeflere yürümek” her zaman en büyük ilkemiz olacaktır.

Bu vesile ile bu toprakları bize vatan yapan bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve kahramanlarımızı rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyorum.”

 

BUVATAN HABER

  www.buvatan.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLLETİMİZİN, 30, , AĞUSTOS, , ZAFER, , BAYRAMI, , KUTLU, , OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı