Haber Detayı
30 Mart 2019 - Cumartesi 06:10 Bu haber 747 kez okundu
 
MİTHATPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE
Valide Sultan Gemisi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen tarih derslerinin bu haftaki konuğu Mithatpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
MİTHATPAŞA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE

Valide Sultan Gemisi'nde lise öğrencilerine yönelik düzenlenen tarih derslerinin bu haftaki konuğu  Mithatpaşa Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi oldu.

Gemi’de gerçekleştirilen sanat tarihi dersine Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın katılım sağladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın öğrencilere selamlama konuşması gerçekleştirdi ve öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

Başkan Hilmi Türkmen, “Sevgili öğrenciler, hepiniz hoş geldiniz. Valide Sultan Gemisi’nin adı güzel, kendisi ayrı güzel. Gemimizin bugün çok özel misafirleri var. Üsküdarımızın hanım sultanlarını ağırlıyor bugün. Ben, gemimiz adına da sizlere teşekkür ediyorum. Rehber eşliğinde Boğaz’da eşsiz bir ders işleyeceksiniz. Gözünüz anlatılan eserde, kulağınız rehberimizde olsun. Sizlere zihin açıklığı ve başarılar diliyorum. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin.” dedi.

Çay simit ve kaşar peyniri ikramıyla kahvaltı eşliğinde başlayan derste Boğaz'daki tarihi yapıları uzman rehber tek tek anlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİTHATPAŞA, MESLEKİ, VE, TEKNİK, ANADOLU, LİSESİ, VALİDE, SULTAN, GEMİSİ’NDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı