Haber Detayı
26 Haziran 2017 - Pazartesi 00:18 Bu haber 2350 kez okundu
 
MLATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK, MERKEZE ATANDI
MLATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK, MERKEZE ATANDI Merkez Valiliği görevine atanmış bulunan Vali Toprak, bir veda konuşması yaparak, “Allah’a şükrediyoruz ki rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan'ı hep birlikte idrak ettik
GÜNCEL Haberi
MLATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK, MERKEZE ATANDI

MLATYA VALİSİ MUSTAFA TOPRAK, MERKEZE ATANDI

 

Merkez Valiliği görevine atanmış  bulunan Vali Toprak,  bir veda konuşması yaparak, “Allah’a şükrediyoruz ki rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan'ı hep birlikte idrak ettik

Bir yılı bitirdiğim bu süre içerisinde arz-ı veda etmek içinde bunu bir vesile kılmış bulunuyorum. 21 Haziran’da çıkan Bakanlar Kurulu Kararnamesiyle Merkez Valiliği görevine atanmış bulunuyorum.

Bir yıldır kıvanç içerisinde hizmet etmekte olduğum Malatya’dan ayrılma noktasında bulunuyorum. Şüphesiz ki ve özellikle belirtmek isterim ki devletimizin valisi, milletimizin hizmetkarı olarak görev yaptığım ve özellikle 30 yıllık meslek hayatımın son 15 yılının son 11 yılını valilik ve onun öncesindeki 6 yılını çeşitli bakanlıklarda danışmanlık ve genel sekreterlik, onun öncesinde de kaymakamlık ve vali yardımcılığı görevinde bulunmanın şeref ve bahtiyarlığını yaşıyorum.

Bu süre içerisinde temel gayem devletimizin sağlamış olduğu imkanlar çerçevesinde hiçbir ayrım gözetmeksizin muhterem Malatya halkımıza ve daha önce de vali olarak görev yaptığım Çorum, Diyarbakır, İzmir ve burada bulunduğum Malatya halkımızın huzur, refah ve mutluluğunu; kamu düzeni ve güvenliğini muhafaza etmek, etkin ve verimli bir hizmet anlayışıyla ilimizin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan gelişmesini sağlamak için çalışmak olmuştur.

Devlet millet için vardır anlayışını düstur edinerek bütün mesai arkadaşlarım, yerel yönetimlerimiz, sivil toplum örgütlerimiz ve meslek örgütlerimiz esasında tüm Malatya dinamikleri ile birlikte uyum içerisinde çalıştık birikim ve tecrübelerinizi hep birlikte paylaştık.

Adalet, şeffaflık, saygınlık ve güvenirlik gibi erdemler çerçevesinde devletimizin güler yüzü ve şefkat eliyle herkesi istisnasız her kesimi kucaklamak gayreti içinde olduk. Ne saadettir ki kayısı diyarı Malatya’mızın değerli insanlarını daima devletimizin bekasına milletimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlama azim ve kararlılığı içerisinde yanımızda gördük.

Bu kadirşinaslıkları nedeniyle muhterem halkımıza ve tüm Malatya dinamiklerimize kalbi muhabbetlerimle şükranlarımı sunmayı en aziz bir borç bildiğimi ifade etmek istiyorum. İnanıyor ve asla şüphe duymuyorum ki siyaset, bürokrasi, kültür ve sanat alanlarında ülkemize birbirinden kıymetli isimler kazandıran Malatya’mız aynı zarafet, nezaket ve samimiyete sahip nice simalar yetiştirecek ve kadim birikimlerini Necip Türk milletinin hizmetine sunacaktır.

Bu vesileyle şahsıma Malatya'da ve daha önce görev yaptığım yerlerde hizmet etme şansını ve teveccühünü veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlarımıza, Gümrük ve Ticaret bakanımıza hükümetin bir üyesi olarak ve tüm devlet büyüklerine bana göstermiş oldukları teveccühten ve güvenden dolayı ve siz değerli halkımıza ve tüm Türkiye halkına hizmet etme fırsatı verdikleri için kendilerine müteşekkir olduğumu ve şükran duygularımla andığımı ifade etmek istiyorum.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde kadirşinas Malatya halkına, değerli Gümrük ve Ticaret bakanımıza, değerli milletvekillerimize ve birlikte uyum içerisinde çalıştığımız tüm Belediye Başkanlarımıza, Mülki, Adli ve Askeri Erkanımıza, Üniversitemize, Siyasi Partilerimize, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza, Meslek Örgütlerimize, Basınımıza ez cümle Malatya’mızın tüm dinamiklerine haklarınızı helal etmeleriniz ümidiyle teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyor, Arz-ı veda ediyorum,” dedi.

MALATYA VALİLİK BÜLTENİ

Kaynak: Editör:
Etiketler: MLATYA, VALİSİ, MUSTAFA, TOPRAK,, MERKEZE, ATANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı