Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 00:08
 
Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir A Haber’e Konuştu: Hasta Kılığında Denetlediği Polikliniği Kapattırmıştı
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hasta bakılmıyor şikayeti üzerine hasta gibi gittiği diş polikliniğinde doktor ve çalışanların, 'Hasta bakmıyoruz, doktorlar izinli, başka hastaneye gidin' demesi üzerine rektör olduğunu açıklayarak hastaneyi kapattı. Türkiye’nin gündemi oturan Rektör Aldemir A Haber’e konuştu ve olayın nasıl meydana geldiğini anlatt
TÜRKİYE Haberi
Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir A Haber’e Konuştu: Hasta Kılığında Denetlediği Polikliniği Kapattırmıştı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, hasta bakılmıyor şikayeti üzerine hasta gibi gittiği diş polikliniğinde doktor ve çalışanların, 'Hasta bakmıyoruz, doktorlar izinli, başka hastaneye gidin' demesi üzerine rektör olduğunu açıklayarak hastaneyi kapattı. Türkiye’nin gündemi oturan Rektör Aldemir A Haber’e konuştu ve olayın nasıl meydana geldiğini anlattı.

Prof. Dr. Aldemir, Diş Hekimliği Fakültesine bağlı polikliniğe, dişi ağrıyan bir hasta gibi başvuru yaptığını, kendisini tanımayan personelden "poliklinikte yaklaşık bir aydır doktor olmadığı, hizmet verilemediği ve başka hastaneye gitmesi gerektiği" yanıtını aldığını belirtti.

Denetimin ardından polikliniğin geçici süreyle kapatılmasına ve personelinin fakülte bünyesine çekilmesine karar verildiğini aktaran Aldemir, şunları kaydetti:

"Geldiğim günden beri orayı büyüteç altına almıştım. Uzun süredir takip ediyordum. Performans olarak çok kötü bir durumda olduğunu fark etmiştim. Son olarak gittiğimdeki manzara da beni dehşete düşürdü. Bir yerde vatandaş mağdur ediliyorsa buna mutlaka müdahale ederim. Önemli olan kapatmak değil, kapatmak en kolayı. Önemli olan orayı onarabilmek. İlerleyen günlerde polikliniğin açılışını gerçekleştireceğiz. Orayı revize edip, uygun atamalar yapacağız. Daha efektif hale getireceğiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz. Bizim derdimiz kimseyi cezalandırmak değil."

Kaynak: A Haber / VİDEO

Kaynak: Editör:
Etiketler: Prof., Dr., Osman, Selçuk, Aldemir, A, Haber’e, Konuştu:, Hasta, Kılığında, Denetlediği, Polikliniği, Kapattırmıştı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı