Haber Detayı
04 Ağustos 2017 - Cuma 01:17 Bu haber 2603 kez okundu
 
Savcılık Harici Belleğin Peşine düştü
CHP'li Tuncay Özkan'ın 2007 yılında dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ'a teslim ettiği ve içinde FETÖ'ye mensup askerlerin ve örgüte karşı olan askerlere ilişkin fişlemelerin yapıldığı harici bellediği trafiğini soruşturuluyor
TÜRKİYE Haberi
Savcılık Harici Belleğin Peşine düştü

 
Hacı Ali Ekber
 
 
Hacı Ali Ekber

Savcılık, 11 Aralık 2006'da İzmir'de FETÖ mensubu bir askerin otobüste düşürdüğü belleği bulan ve daha sonra bunu Özkan'a ileten 'eski hakem'in peşine düştü. FETÖ arşivi belleği geçen hafta İstanbul Başsavcılığı'na teslim eden CHP'li Özkan'ın HTS kayıtları incelemeye alındı. Özkan mayıs ayındaki ifadesinde belleği, 24 Nisan 2007'de İzmir Havalimanın'da ilk defa gördüğü, ismini hatırlayamadığı bir kişinin verdiğini, bu kişinin kendini 'eski bir futbol hakemi' olarak tanıttığını söylemişti.


Özkan bu tarihten 10 gün sonra aynı kişinin kendisini aradığını, İstanbul Mecidiyeköy'de bir otelin önünde buluştukları bilgisini savcılıkla paylaşmıştı. Savcılık ilk etapta Özkan'ın o tarihlerde kimlerle görüştüğünün tespiti için HTS kaydını mercek altına aldı. Bu tarih aralığında Mecidiyeköy'de sinyal veren telefonları dosyaya ekleyecek savcılık, Özkan'ı arayan numaranın 24 Nisan 2007'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı'ndan sinyal verip vermediğini tespite çalışacak. Savcılık bu yöntemle kendisini 'futbol hakemi' olarak tanıtan kişinin kimliğine ulaşmayı hedefliyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savcılık, Harici, Belleğin, Peşine, düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı