Haber Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 21:17 Bu haber 1329 kez okundu
 
SERKAN ÇAĞRI İLE (NEV NEFES) PROGRAMININ KONUĞU ELİF BUSE DOĞAN OLDU
Nevmekân Sahil'de Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında "Nev Nefes" programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Klarnet ustası Serkan Çağrı’nın baş aktör olduğu, sohbet ve müzik dolu buluşmaların ilkine, Türk Halk Müziği’nin genç ve başarılı seslerinden Elif Buse Doğan konuk oldu.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
SERKAN ÇAĞRI İLE (NEV NEFES) PROGRAMININ KONUĞU ELİF BUSE DOĞAN OLDU

Nevmekân Sahil'de Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında "Nev Nefes" programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Klarnet ustası Serkan Çağrı’nın baş aktör olduğu, sohbet ve müzik dolu buluşmaların ilkine, Türk Halk Müziği’nin genç ve başarılı seslerinden Elif Buse Doğan konuk oldu.

Dünyaca ünlü klarnet ustası Serkan Çağrı, yüreklere dokunan "Vazgeçtim" parçası ile giriş yaparak izleyicileri adeta büyüledi.

Piyano ve klarnet eşliğinde icra etikleri, "Hasretinle Yandı Gönlüm", "Telli Turnam, "Oy Asiye", "Çarşamba'yı Sel Aldı" gibi dillerden düşmeyen türkülerle izleyicilere müzik ziyafeti yaşattılar.

İç Anadolu, Ege ve Karadeniz türküleriyle katılımcıları kısa bir Türkiye turuna çıkaran ikilinin tüm şarkıları, büyük alkış aldı. 

Böyle bir etkinlikte yer aldığından dolayı mutlu olduğunu belirten sanatçı Serkan Çağrı, "Nev Nefes programı Üsküdar Belediyesi’nin Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında hazırladığımız bir proje. Bu yıl ilk kez burada sahne alıp, söyleşi yaptık. Üsküdarlılarla buluşmaktan müzik severleri burada ağırlamaktan oldukça heyecan duyuyoruz. Bu akşam Elif Buse Doğan ve piyanosuyla Şevket bizlere eşlik etti. Üsküdar Belediyesi, Kültür Sanat çalışmalarına İstanbul'da çok köklü ve esaslı olarak yürüten ender bir belediye. İstanbul'a nefes aldırdıklarını düşünüyorum biz de nefes vermeye geldik." şeklinde konuştu.

Programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve 24.Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Murtaza Yetiş katılım sağladı.

Başkan Türkmen yaptığı konuşmasında, "Nevmekân Sahil'de iki genç ve başarılı sanatçımızla güzel bir kubbenin altındayız. Bizler bu dünyaya bir şeylere sahip olmaya değil, şahit olmaya geldik. Hem şu anda bulunduğumuz kubbenin hem de gök kubbenin altında Allah bizlere güzel şeylere şahit olmayı nasip etsin. Her ay geleneksel olarak düzenleyeceğimiz “Nev Nefes” buluşmalarında farklı sanatçılarımızı tüm İstanbullularla buluşturacak olmanın heyecanı içerisindeyiz. Bu kapsamda her ay, ülkemizin farklı kültürlerinden doğan nadide eserleri, vatandaşlarımızla buluşturacağız. Üsküdar’da sanatın her türlüsü, farklı bir güzelliklerle, tüm İstanbulluların katılımıyla bir kültür ve müzik şölenine dönüşecek.” diyerek sanatçılara çiçek takdim etti.

İkili alkışlar eşliğinde "Şinanari" parçası ile geceyi noktaladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SERKAN, ÇAĞRI, İLE, (NEV, NEFES), PROGRAMININ, KONUĞU, ELİF, BUSE, DOĞAN, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı