Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 03:18 Bu haber 1578 kez okundu
 
TBMM BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ, ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR
Ak Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
GÜNDEM Haberi
TBMM BAĞIMSIZLIĞIMIZIN SEMBOLÜ, ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR

İl Başkanımız Bayram Şenocak, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Atatürk ve silah arkadaşlarının, Milli Mücadele döneminde, henüz bir ordu dahi kurulmadan TBMM’yi açmış olmasına dikkat çeken İl Başkanımız şunları söyledi:

“Çünkü Meclis, bir ülkede alınacak kararların meşruiyetini sağlayan yegane mercidir. Meclis millettir, millet iradesinin tecelli ettiği yerdir. Meclis bu yüzden milli mücadelenin kalbi olmuş ve bu mücadele sonrasında cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.

TBMM, bugün de, milli egemenliğimizin ve bağımsızlığımızın sembolü ve çatısıdır. Meclisimizin saygınlığını korumak ve ona yönelik her türlü tehdidi yok etmek için verilecek mücadele, milletçe en önemli sorumluluklarımızdan biridir.

Çalkantılar içinde geçen çok partili siyasi yaşamımızda, Meclisi yıpratmaya, gözden düşürmeye, hatta ortadan kaldırmaya yönelik çaba ve girişimler her zaman olmuştur.

En son 15 Temmuz 2016’da maruz kaldığımız hain darbe girişimi, Başkomutan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimizin sergilediği direnme ruhu ve yazdığı muhteşem bir destanla akamete uğratılmıştır. Sevinçle ve onurla görüyoruz ki, Türkiye, artık Meclise ve milli iradeye kastedenlerin, kaynağını milletten almayan kayıt dışı bir egemenliğe tevessül edenlerin yargı önünde hesap verdiği güçlü bir demokrasiyi teneffüs etmektedir.”

Gazi Mustafa Kemal’in, 23 Nisan’ı Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ettiğini hatırlatan İl Başkanımız Şenocak, “Dünya ülkeleri arasında çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklarımıza olan güveninin de bir ifadesidir. Yarınlarımızın en büyük teminatı çocuklarımızı çağın gerektirdiği bilgilerle donatmak kadar, milli ve manevi değerlerimizle mücehhez şekilde yetiştirmek, ülkemizin ve milletimizin bekası adına son derece hayati bir önem taşımaktadır” diye konuştu.

İl Başkanımız Bayram Şenocak mesajını “Bu anlamlı gün vesilesi ile, Milli Mücadele kahramanlarımızı bir kere daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; başta geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularla kutluyorum. Çocuklarımızı daha güzel, daha mutlu ve daha müreffeh bir geleceğe taşımak her zaman bütün çalışmalarımızın yegane ruhu ve motivasyonu olacaktır” diye tamamladı.

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: TBMM, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN, SEMBOLÜ,, ÇOCUKLARIMIZ, GELECEĞİMİZİN, TEMİNATIDIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı