Haber Detayı
09 Ekim 2020 - Cuma 15:48
 
Türkiye'nin ilk Göz ve Kulak Burun Boğaz Hastanesi İstanbul Fatih' te Açıldı
Daha önce Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak Haseki Hastanesi tarafından kullanılan Vatan Caddesi’ndeki 29 Mayıs Hastanesi binası, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine tahsis edildi.
İSTANBUL HABERLERİ Haberi
Türkiye'nin ilk Göz ve Kulak Burun Boğaz Hastanesi İstanbul Fatih' te  Açıldı

Haber kaynağı: www.fatih.bel.tr

Daha önce Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak Haseki Hastanesi tarafından kullanılan Vatan Caddesi’ndeki 29 Mayıs Hastanesi binası, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesine tahsis edildi. Bina Türkiye'nin ilk Göz ve Kulak Burun Boğaz Hastanesi olarak hizmet verecek.

Hastanenin açılışına; Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, Fatih İlçe Sağlık Müdürü Meleknur Aslan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, İstanbul Tıp Fakültesi Başhekimi Prof. Dr. Ümmühan İşoğlu, İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek ile çok sayıda iş insanı ve sağlık çalışanı katıldı. Türkiye’de bir ilk olan İstanbul Tıp Fakültesi Göz ve Kulak Burun Boğaz Cerrahi Hastanesi, 70 tekli odadan oluşuyor. 11 tane son teknoloji ile donatılan özel ameliyathaneye sahip hastanede, 7 tane yoğun bakım ünitesi bulunuyor.

 

*********************************
 
BUVATAN HABER
 
  www.buvatan.com
 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, ilk, Göz, ve, Kulak, Burun, Boğaz, Hastanesi, İstanbul, Fatih', te, , Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı