Haber Detayı
22 Mart 2019 - Cuma 19:23 Bu haber 2506 kez okundu
 
TÜRKİYE SAĞLIKTA DEV ADIMLARLA İLERLİYOR
İl Başkanımız Bayram Şenocak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
SAĞLIK Haberi
TÜRKİYE SAĞLIKTA DEV ADIMLARLA İLERLİYOR

İl Başkanımız  Bayram Şenocak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında, bugünün, 14 Mart 1827’de kurulan Tıphâne-i Âmire ve Cerrahhâne-i Mâmûre’nin açılış yıl dönümü olduğunu ve Tıp Bayramı’nın ilk olarak, 1919’da, işgal altında bulunan İstanbul’da Tıp Fakültesi öğrencileri tarafından işgali protesto için kutlandığını hatırlatan İl Başkanımız, “Sağlık mensuplarımızın bayramının vatan ve millet duygularıyla böylesine meczedilmiş olması, ülkemizin bekası adına hepimiz için büyük bir iftihar ve kıvanç vesilesidir” dedi.

Hekimliğin dünya üzerindeki en zor ama en saygın mesleklerin başında geldiğini belirten İl Başkanımız; şunları söyledi:

“Yeryüzünde hekimlik kadar insanı ve insan yaşamını merkeze alan bir başka meslek daha yoktur. İnsan organizması gibi son derece mükemmel ama bir o kadar da karmaşık bir yapının düzenli çalışmasını sağlamak, insanın en değerli varlığı sağlık için çaba göstermek, her türlü takdirin ötesinde bir bilim sanatıdır.

Başta doktor ve hemşirelerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın bu görevi her türlü zorluğu göze alarak fedakârca ve mesleğin kendi ilkelerine sadık kalarak ahlaklı ve erdemli şekilde yerine getirmeleri, Türk hekimliği adına hepimizin göğsünü kabartan bir tablodur.

Türkiye’nin son yıllarda hekimlerimizin de büyük özverisiyle sağlık alanında parmakla gösterilecek çok önemli atılımlar kaydettiğini söyleyen İl Başkanımız sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin dünya ile yarışan kaliteli bir sağlık sistemine ulaşması için 17 yıldır gerçekleştirilen reform ve iyileştirmelerle hastanelerimiz adeta çağ atlamış, vatandaşlarımız eskiden yaşadıkları birçok sorunun meşakkatinden kurtarılarak kırtasiyecilikten uzak, yalın, hızlı ve kaliteli bir sağlık hizmetine kavuşturulmuştur. Günümüzde Türk hekimleri sadece ülkemizde değil, uluslararası alanda da elde ettikleri büyük başarılarla anılıyor. Türkiye birçok alanda olduğu gibi sağlık turizminde de dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri konumundadır. Özellikle yaygınlaşan şehir hastanelerimiz, her türlü donanım ve imkanla çağdaş bir sağlık hizmetinin zirvesi niteliğindedir. Elbette gidilecek daha çok yolumuz, varılacak daha büyük hedeflerimiz var. Allah’ın izniyle bunlara birer birer ulaşacağız.”

İl Başkanımız mesajını şu sözlerle tamamladı:

“İnsanın acısını azaltmayı ve insanı yaşatmayı ilke edinmiş, hayatını hayat kurtarmaya adamış bu saygın ve onurlu mesleğin bütün mensuplarına en derin saygı ve şükranlarımı sunuyor, tıp camiamızın 14 Mart Tıp Bayramını en samimi duygularımla kutluyorum

www.akpartiistanbul.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜRKİYE, SAĞLIKTA, DEV, ADIMLARLA, İLERLİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı