Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 21:45 Bu haber 1332 kez okundu
 
VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE ŞİİR DİNLETİSİ PROGRAMI YOĞUN İLGİ GÖR
Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında hazırlanan şiir dinletisi programı ‘’Şiir Medeniyeti’’ yoğun katılımla Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi. Prof. Dr. Nurullah Genç’in sunumu ile Üsküdarlılara keyifli bir Boğaz turu yaşatan programın konuğu Şair İbrahim Sadri oldu.
BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİ Haberi
VALİDE SULTAN GEMİSİ’NDE ŞİİR DİNLETİSİ PROGRAMI YOĞUN İLGİ GÖR

Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında hazırlanan şiir dinletisi programı ‘’Şiir Medeniyeti’’ yoğun katılımla Valide Sultan Gemisi’nde gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Nurullah Genç’in sunumu ile  Üsküdarlılara keyifli bir Boğaz turu yaşatan programın konuğu Şair İbrahim Sadri oldu.

Edebiyatseverlerin buluştuğu programa Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Şair Şakir Kurtulmuş katıldı.

Başkan Türkmen, ‘‘Yüzen kültür merkezimiz Valide Sultan Gemisi’nde kalemleriyle, sesleriyle, sözleriyle bu döneme damgasını vurmuş iki değerli Şairimiz Nurullah Genç ve İbrahim Sadri’yle birlikteyiz.Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. Program da gemimize çok yakıştı.’’ diyerek üstadlara hediye çiçek takdim etti.

İbrahim Sadri, ‘Olsan da Bir Olmasan da’, ‘Siyah Gözlerine Beni de Götür’, ‘Gülümse’gibi dillerden düşmeyen Nurullah Genç şiirlerini eşsiz yorumuyla okuyarak şiir severlere unutulmaz anlar yaşattı.

Nurullah Genç programın sonunda Türkiye Diyanet Vakfı N'at-ı Şerif büyük ödülünü alan ‘Yağmur’ şiirini İbrahim Sadri ile bilikte okuyarak dinleyicilerden büyük alkış aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİDE, SULTAN, GEMİSİ’NDE, ŞİİR, DİNLETİSİ, PROGRAMI, YOĞUN, İLGİ, GÖR,
Yorumlar
Haber Yazılımı