Yazı Detayı
04 Haziran 2018 - Pazartesi 00:19 Bu yazı 528 kez okundu
 
24 Haziran Neden Amerika Ve Batıyı Rahatsız Ediyor? (1)
LÜTFÜ CANER
lutfucaner44@gmail.com
 
 

Evet, 24 Haziran seçimleri neden Amerika ve Batı dünyasının rahatsız ediyor sorusu üzerinde: sağcı, solcu, şucu, bucu demeden milletçe topyekun  önemle üzerinde düşünmemiz gereken çok  önemli bir konudur.

24 Haziran’da, Türkiye’de iki başlı sistem değişiyor ve yeni gelecek sistem; 80 yıl Türkiye’yi içeriden ve dışarıdan babalarının çiftliği gibi sömürenlerin çıkar ve menfaatlerinin önünü keseceği için, 24 Haziran seçimlerinden Amerika başta olmak üzere Batı Dünyası son derece rahatsızdır.

Çünkü bu ülkede 80 yıl buyunca siyaseti dizayn eden egemen Amerika  ve Batı Dünyası için, kimin Türkiye’de seçimleri kazandığı veya kaybettiği meselesi hiçte önemli değildir. Onlar için asıl önemli olan, bu ülkede hangi siyasetçinin onlara hizmet edeceği ve hangi siyasetçiyi iktidara getirip kontrol edebilecekleri konusu onlar için önemlidir.

Amerika nasıl ki Irak’ı  işgal ederek, Kuzey Irak özerek Kürt bölgesini Irak’ın merkezi yönetimine kabul ettirdi ise, Ortadoğu’yu dizayn projesi çerçevesinde, şimdi sıra Suriye, İran ve Türkiye’ye gelmiştir. Amerika’nın kurmayı düşündüğü ikinci İsrail misali Ermeni Komünist Kürt devletinin sınırları, Irak’tan başlamış durumdadır. Mesut Barzani bu projenin birinci sac ayağıdır. Ve adım adım İsrail’in güdümünde hareket etmekte ve her  fırsatı  kollamaktadır. Amerika Suriye’de alacağı toprak parçasını gözüne kestirmiş durumda. (Geriye kaldı Türkiye ve İran.)

Evet, Amerika’nın kurmayı düşündüğü Ermeni Kürt devletinin diğer üç parçasının birleşmesinin önündeki asıl engel, (Türkiye ile İran’dır.) Çünkü Amerika, Türkiye ve İran’dan bir şekilde toprak koparmayı düşünmektedir. Amerika yıllardır bu düşünce ile hareket ederken,  1980’lerde İran’da İran halkı tarafında Amerikancı Şah Rıza Pehlevi’nin devrilmesi ve yerine Ayetullah Humeyni’nin gelmesi ile Amerika’nın planları bozuldu. İşte bu nedenledir ki, Amerika her fırsatta İran’ı boğmaya çalışmaktadır.

İşte bütün bu olanlardan sonra asıl diğer önemli bir konu ise, Türkiye’de 3 Kasım 2002 seçimlerinden itibaren,  dönemin egemen medyasında muhtar bile olamaz dedikleri, R.Tayyip Erdoğan’ın  80 yıldır Türkiye üzerinde kurgulanan sömürü tezgahlarını yavaş yavaş bozarak ipleri eline alması, İçeriden ve dışarıdan birçok kesimleri son derece rahatsız etmeye başladı.

Amerika geçmişte yaptığı gibi,  nasıl olsa Ak Partiye de diz çöktürüp  ipleri eline alacağını düşünürken, 2005 kadar  yeni iktidar olmuş R.Tayyip Erdoğan’a istediklerini yaptırmayınca, malumunuz, 2005‘ten itibaren dengeler değişti ve  R.Tayyip Erdoğan ve Ak Partiye saldırlar, komplolar  başladı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini engellemeler, Ak partiyi kapatmayla ilgili baskılar, gezi olayları, Gazi olayları, 15 Temmuz Amerikancı darbe girişimi ve daha birçok baskı ve dayatmalar devam ederek sürdürülmeye çalışıldı, fakat Erdoğan’a diz çöktüremediler.

Evet, Amerika ve İsrail, 40 yıldır burnumuzun dibinde  PKK terör örgütünü boşa beslemiyorlardı herhalde? Amerika’nın asıl amacı: İsrail’in elini rahatlatmak,  çıkar ve menfaatlerini korumak için, mutlaka  bölgede İsrail misali bir Kürt devleti kurmaktır.  Fakat önünde R.Tayyip Erdoğan gibi bir engel bulunmaktadır. İşte bu engeli bertaraf etmek için ne yapıp edip, 24 Haziran seçimlerin de, mutlaka R.Tayyip Erdoğan’a seçimleri kaybettirmek istiyor. Çünkü Amerika’nın düşündüğü Kürt devletini kurması için, önündeki Türkiye ve İran engellerinden birinin ilk önce ekonomi ve savunmalarının çökertilmesi ve zayıflatılması  gerekiyor...

 

24 Haziran, Neden Amerika Ve Batıyı Rahatsız Ediyor? (2)

Lütfü CANER

Evet, yazımızın dünkü ilk bölümünü sonlandırırken,  ABD, burnumuzun dibinde  Ermeni Komünist bir Kürt devleti kurmak isterken, Türkiye ve İran’ın kedisine engel teşkil etiğinden söz ederek yazımızı sonlandırmıştık. Amerika’nın Kürt devleti planı önünde engel teşkil eden her iki devlet, Türkiye ve İran’la aynı anda kapışmayı göze alamadığı için, önce 15 Temmuz ile Türkiye’den başlamak istedi, fakat bildiğiniz gibi başaramadı.

 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi ile 40 yıllık planı boşa çıkan Amerikan derin devleti adeta çıldırarak bütün batı ülkerleri üzerinde ki nüfuzunu kullanarak, bildiğiniz gibi her alanda Türkiye üzerinde baskıyı yoğunlaştırdılar.

Amerika 15 Temmuz darbesi yenilgisinden sonra,  Kürt devleti kurmanın önündeki  engellerden önce hangisinden kurtulması gerektiğine karar veremedi. Çünkü 15 Temmuz’da 40 yıllık planı suya düşmüştü. Onun için İran’dan başlayacak olursa, buna Türkiye başta olmak üzere birçok bölge ülkesinin sesiz kalamayacağını bildiği için, Türkiye’deki güçlü iktidarı devirip yerine yine 2002 öncesi gibi onun sözünde dışarı çıkmayacak bir siyasi liderle istediği iktidarı kurdurtup bir yüz yıl daha Türkiye’yi esir alıp sömürmek daha kolay olacağını düşünüyor.

Amerika için Türkiye’de kendisine hizmet edecek iktidarın sağcı veya solcu olması hiç önemli değildir. Amerika  Türkiye’de 80 yıl hem sağcı iktidarları, hemde solcu iktidarlar kullanarak her on yılda bir darbeler yaptırmadı mı?

Milletimizin önemli bir kesimi halen asıl tehlikenin farkında değildir. 24 Haziran seçimleri durduk yere erkene alınmadı. 15 Temmuz’da hedefine ulaşamayan Amerika,  Suriye’de terörist PKK ve PYD’ye 4 bin tır silah taşıdığı halde, yıllardır o kadar yer altı tünelleri yaptığı halde, El Babta, Fırat kalkanın da, Afrin de mağlubiyete uğradığı ve başarılı olamadığı için adeta çıldırmaktadır.

Çünkü  R. Tayyip Erdoğan Amerikan’ın 40 yıllık planlarını bozmuştur. Elbette ki Amerika R.Tayyip Erdoğanı devirip Türkiye’yi parçalamak için her fırsatı kollayacak ve  yaklaşan 202’3’te, masa da karşısında güçsüz ve onların her dediğine boyun eğen pasif bir lider ve pasif bir  iktidar isteyecektir.

Çünkü 2023’te Lozan, Misakı milli, Boğazlar meselesi ve daha birçok konu masaya yatırılacak ve görüşülecektir. Evet, işte 2023’te o masada güçlü ve milleti için canını ortaya koymuş güçlü bir lider ve güçlü bir iktidarla masaya oturmadığımız takdirde,  İsmet inönü’nün Lozan’da masada 12 adaları verdiği gibi ve daha milletimizin bilmediği birçok tavizleri verdiği gibi, bizde masada kaybederiz  ve bir yüz yıl daha, Türkiye Amerika ve Hristiyan Batı Dünyasının sömürgesi olur.

İşte bütün bu gerçekler karşısında, bazı kesimlerin halen küçük siyasi hesapları ve küçük siyasi ideolojileri uğruna, körü körüne R.Tayyip Erdoğan düşmanı kesilip, 15 Temmuz’da Amerika’nın ülkemizi nasıl işgal ettirmek istediğini ve 40 yıldır PKK’yı nasıl besleyip desteklediğini ve Güneydoğu sınırımız da 40 yıldır asker, polis, sivil vatandaşlarımızı şehit ederek PKK’ya devlet kurdurtup ülkemizi nasıl parçalamaya çalıştığını eğer birileri halen göremiyorlarsa; yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun.

Mesele R. Tayyip Erdoğan meselesi değildir. bunu artık anlamamız gerekir. İşte biz milletçe asıl bütün bu gerçekleri görmeyip  biri birimize düştükçe, onlar Sultan Abdulhamid’i tahtından indirip Osmanlıyı parçaladılar. Ezanları aslına çevirdiği için Adnan Menderesi astılar. Süleyman Demirel’i Defalarca İktidardan indirdiler. Merhum Turgut Özal’ı zehirlediler. Merhum Necmettin Erbakan’ın partisini 4 defa kapattılar ve 1997’de zorla iktidarda düşürdüler. Kemal derviş’i Türkiye’ye gönderip, Merhum Bülent Evevit’i üçlü koalisyon iktidarı döneminde diri diri hastanelerde görev yapamaz raporu verdirtip ülkeyi Kemal devrişe teslim ettirmek istediler. Bütün bunlar yakın tarihte hepimizin gözleri önünde gerçekleşti ve halen unutmadık.

Evet, 24 Haziran’da Türkiye’de 95 yıllık iki başlı sistem değişiyor, Amerika ve Batı Dünyası bu seçimlerde güçlü bir lider ve güçlü bir iktidar istemiyor, kendilerinin yönlendirecekleri, İktidarda kalmak uğruna, Türkiye’yi onlara peşkeş çekecek kukla,  pasif ve onların her dediğini yapan siyasi bir liderler istiyorlar. İşte bütün bu gerçekler karşısında, halen birileri asıl gerçeklerin farkında değilse; artık diyecek bir şey yoktur...

Saygılarımla. / lutfucaner44@gmail.com

 
Etiketler: 24, Haziran, Neden, Amerika, Ve, Batıyı, Rahatsız, Ediyor?, (1),
Yorumlar
Haber Yazılımı