Yazı Detayı
29 Ekim 2019 - Salı 15:46 Bu yazı 92 kez okundu
 
ERBAKAN HOCAYI UĞURLARKEN
RAHMİ UÇAK
kicindo@gmail.com
 
 

Hak ve adaletin tecellisi için görevli bir babanın oğlu olarak 1925’te dünyaya gelen,adına dinin yıldızı (Necmeddin) adı konulan Profesör Dr.Necmeddin Erbakan’ı kaybetmenin hüznü içindeyiz.

Seksen altı yıllık ömrü dolu dolu ve çileyle geçen merhum Erbakan, Türkiye ve İslam alemi için büyük bir kayıptır.Ancak Hak vaki olunca teslimiyetten başka bir husus düşünülemez.O’ndan geldik O’na döndürüleceğiz.

Vefatından sonra, düşüncelerini paylaşmayanların bile konuşurken, kelimeleri ve cümleleri sıralamadaki itinalı halleri, takdire şayan biri olduğunu göstermektedir.

Maalesef statükocu vesayetçiler hocayı hep engellediler.Hep çelme taktılar.Amma hoca tekrar ayağa kalkıp,arkadaşlar neredesiniz,nerede kalmıştık? Haydi Bismillah deyip, yoluna devam etti.Metodunu eleştirebiliriz ancak samimiyetinden asla şüphe edemeyiz.O samimi bir vatansever, iyi bir Müslüman’dı.

1969 yılı Milli Nizam partisiyle başlayan siyasi mücadelesinde, Türk siyasi hayatına çok kıymetli insanlar kazandırdı.Kendisi meclis dışında kalsa bile ,düşüncesi elan iktidardadır.Cumhurbaşkanı,Meclis Başkanı,Başbakan O’nun eseridir.

1974 CHP+MSP koalisyonu dönemindeki Ağır Sanayii Hamlesi ile yurdumuzun her köşesi şantiyeye döndü.Ancak sonraki iktidarlar döneminde iyi yönetilemediği için o güzelim tesis ve fabrikalar maalesef özelleştirildi.Şimdi yerlerinde yeller esiyor.Çok yazık !

İnanıyorum ki rahmetlide bunlara çok üzülmüştür.


Hiç unutamayacağımız 28 Şubat postmodern darbesiyle Hocayı Başbakanlıktan istifaya zorladılar.Başarılı da oldular.Ancak üç yıl sonra bu darbecilerin sesini sandıkta halk kesti.Ölen darbecilerin cenaze merasimini gördük.Mecburiyet olmazsa belki kimse onların cenazesine katılmaz.Peki bugün sade bir vatandaş gibi defnedilmeyi vasiyet eden Erbakan Hocanın durumu nasıl ? Onbinlerce kişi sabah namazında Hacı Bayramda saf tuttu.Fatih Camii sabah namazından itibaren doldu.Cadde ve sokaklar insan seli gibi.Görevliler, zaman zaman duygu yüklü insanların izdihamı ile karşılaştılar.Bu kadar sevgi,bu kadar ilgi,bu kadar şehadet çok az kişiye nasip olur.


Sevgili Hocam,nur içinde yat .Mekanın cennet,Peygamber-i Zişan Efendimiz yoldaşın olsun.Yurt içi ve yurtdışından milyonlar seni rahmetle anıyor.Seni hep Savunan Adam olarak gördük. Vermek istediğin mesajı,cenaze merasimini isteyiş tarzından aldık.Sultan Fatih’e,Eyyüp El Ensari’ye olan muhabbetini biliyoruz.Nur içinde yat.Ruhun şad olsun.Hakkımız helal olsun.

Rahmi UÇAK

 
Etiketler: ERBAKAN, HOCAYI, UĞURLARKEN,
Yorumlar
Haber Yazılımı