Yazı Detayı
03 Mart 2020 - Salı 18:26 Bu yazı 72 kez okundu
 
ŞEHİTLER TEPESİ BOŞ KALMAYACAKTIR !
RAHMİ UÇAK
kicindo@gmail.com
 
 

Osmanlı’nın yıkılışından bu yana bilinçli olarak çizilen sınırlar, sıkıntıya neden olmaktadır. Savaşların seyri ve şekli değişti. Emperyalist devletler içimizdeki hainleri satın alınca, kendi emellerine uygun kullanmaktadırlar.

Hedefe koydukları ülkelerde bir terör örgütü kurup,ülkeyi karıştırıyorlar.Ülkemiz ve Ortadoğu coğrafyasında bu terör örgütleri yüzünden kan, gözyaşı ve huzursuzluk bitmiyor.


Bizde PKK ve türevleri, Suriyede YPG ve türevleri aynı kaynaktan beslenmektedir.40 yıla yakın bir süre binlerce insanımızın, askerimizin, güvenlik korucularımızın, polisimizin, kanaat önderlerimizin şehadetine tanık olduk.

Yetişmiş bilişim uzmanları, bilim adamları, üniversite hocalarını kaybettik. Binlerce gencimizi kaybettik.Doğu,Güney Doğu’da köylerimiz boşaldı. Yatırımlar, hizmetler engellendi.Okullar, evler, köyler yakıldı.İş makinaları tahrip edildi, yakıldı.


Lanet olasıca teröre teslim olsaydık. Ne namus kalacaktı, ne de haysiyetimiz.Oysa  biz terörle mücadeleyi seçtik . Onurlu yaşamak için, gelecek neslimize güvenli, huzurlu, gelişmiş bir ülke bırakma adına Şehitler Tepesi’nde bayrak hep dalgalandı ! İlelebet
dalgalanacak !


Suriye’de beşar esad kendi halkına zulum, tepelerine bombalar yağdırmaya başlayınca dört milyona yakın Suriye halkı ülkemize sığındı. Kaç yıldır ensar ruhuyla onları bağrımıza
basıyoruz.Ülkemizin ekonomisi artık bu yükü kaldıramaz hale geldi.İdlib’e bombalar yağdırmaya başlayınca, üç milyona yakın bir insan topluluğunun daha ülkemiz sınırlarına dayandığına şahit oluyoruz.

Çoluk-çocuk-genç-yaşlı-kadın ayırmadan katlediyorlar.
Hastaneler,okullar bombalanıyor.Ölen kim ? Müslüman.Öldüren kim ? Rus ve beşar esad.

Bu zulme seyirci kalınır mı? Kalacak olan varsa aklına şaşarım…!
Birisi çıkmış, bizim iktidarımızda “Şehitler Tepesi” hep boş kalacak diyor…!

Ey gafil ! Bu millet ölürsem şehit, kalırsam gaziyim düsturu ile hareket ediyor. Canımıza, malımıza, namusumuza, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, mukaddes değerlerimize
düşman olan unsurlara teslim bayrağı mı çekeceksin ki, Şehitler Tepesi boş kalsın.


Eskiler “ Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış” derler. Bu millet seni ve senin gibi düşünenleri iktidara getirirse vay halimize !İnanıyorum ki, her karış toprağı şehit kanıyla sulanmış aziz vatanımızın asil evlatları sana iktidar yüzü göstermeyecektir.
Şairin dediği gibi “Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber, sana ağuşunu açmış duruyor peygamber “ .

Peygamber-i Zişan Efendimiz’in övgüsüne mazhar olmak için “Şehitler Tepesi” asla boş kalmayacak, şanlı bayrağımız orada hep dalgalanacaktır !

Rahmi UÇAK
03.03.2020

 
Etiketler: ŞEHİTLER, TEPESİ, BOŞ, KALMAYACAKTIR, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı