Yazı Detayı
27 Mart 2018 - Salı 00:39
 
ZİHİNLERE YERLEŞTİRİLEN METAFOR: MÜSLÜMANSAN TERÖRİSTSİN!
VEYSEL ALTUN
v_altun44@hotmail.com
 
 

Uzun zamandır, şer odakları terör eylemleriyle Müslüman kimliğinin bir anılması için uğraşmaktaydı. Ortadoğu’daki sözde Müslüman ama satılmış maşa eller de buna zemin hazırlamaktadır. Bir el yıllar önce bir karar almıştı. İnsanların zihin dünyasında Müslümanların görüntüsü terör, şiddet ve vandalizmi andırana kadar ne gerekiyorsa yapılacak, hiçbir masraftan da geri durulmayacaktı. 11 Eylül, sırasıyla İngiltere, İspanya, Çahrlie Hebdo, ve Fransa’daki son saldırıyla ölen 160’a yakın insan dominonun köşe taşları gibi duruyor.

 

Bugün oldu Fransa’daki saldırı. 160’a yakın insan öldü. Ülkede doğal olarak olağanüstü hal ilan edildi ve tüm sınırlar kapandı. Avrupa’nın göbeğinde bir ülkenin sınırlarını tamamen kapatması basit bir mesele değil. Hele ki bunun Antalya’da gerçekleşmesi planlanan G-20 zirvesi öncesinde yaşanması, o zirvede radikal kararların alınacağını gösteriyor. Komplo teorisi gibi durabilir ama şer odaklarının elindeki tek malzeme komplo teorilerini malzeme olarak iyi işlemek.

Şöyle son zamanlarda yaşanan hadiselere baktığımızda, dünya genelinde konuşulan tek konu; Suriye’den Türkiye’ye gelen milyonlarca mülteci Avrupa’ya akın edecek mi, etmeyecek mi meselesidir. Malum Batılı ülkeler, Türkiye’nin göç dalgasını durdurması gerektiğini, Avrupa’ya akın edecek dalgaya karşı Türkiye’yi sorumlu tutacaklarını deklare etmişlerdi. Türkiye ise pozisyonunu bir türlü ifade edemedi. Ya da sen ifade edersin anlamak istemeyen anlamaz.

Fransa’daki saldırı, Türkiye’ye ve oradan Avrupa’ya akın eden Suriyeli mülteciler arasında çıkan canlı bombalar tarafından gerçekleştiği açıklanırsa şaşırmam. İhale bize mi kalacak endişelerini bir kenara atamayız. Uyanık olmakta fayda var. Peygamberimizin hadisini unutmamak gerekir: “Müslüman aynı delikten iki defa sokulmaz.”

Bugünün dünyasının tek sermayesi!, insanların kutuplaşması ve ötekileştirilmesidir. Batı bunu iyi işliyor işlemesine de, kendini Müslüman zanneden zihni tamamen faşizm kokan beyinler nasıl olur da buna hizmet eder ya da kendilerini o ellere maşa ederler. Dışarıdan veya içeriden siyasi bir bataklık oluşturuldu Müslüman coğrafyasında. Bugün kan ve gözyaşı Müslüman kimliğiyle anılır oldu.

Müslüman olarak yapmamız gereken tek şey, bataklıktaki sinekleri tek tek yok etmek yerine, kendi coğrafyamızdaki bataklığı kurutmaktır. Bizi biz kurtarır, el kurtarmaz.

 
Etiketler: ZİHİNLERE, YERLEŞTİRİLEN, METAFOR:, MÜSLÜMANSAN, TERÖRİSTSİN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı